Mladost ACH Volley

Sreda, 24. 2. 2021, 20.10

Liga Mevza (23. in 24. februar)

ACH Volley kljub porazu do prvega mesta

ACH Volley Berlin | Odbojkarji ACH Volleyja so na zadnji tekmi rednega dela vknjižili poraz. | Foto CEV

Odbojkarji ACH Volleyja so na zadnji tekmi rednega dela vknjižili poraz.

Odbojkarji ACH Volleyja so v 11. krogu srednjeevropske lige v Zagrebu izgubili dvoboj z Mladostjo z 2:3 (-21, 22, -22, 15, -14). Že pred tem so si Ljubljančani zagotovili nastop na zaključnem turnirju sezone. Ekipi sta se pomerili že v sredo, takrat so bili boljši odbojkarji ACH Volleyja s 3:0 (16, 11, 21) in potrdili prvo mesto po rednem delu srednjeevropske lige.

Odbojkarji ACH Volleyja so dan prej na zaostali tekmi 4. kroga srednjeevropske lige v Tivoliju premagali zagrebško Mladost s 3:0 in potrdili prvo mesto po rednem delu srednjeevropske lige, za kar so potrebovali le eno zmago na dveh tekmah z Mladostjo.

V povratnem obračunu v hrvaški prestolnici, ki tako ni odločala o razvrstitvi, so igrali brez nekaj ključnih igralcev. Uvodni niz so po 24 minutah dobili gostitelji, ki so visoko povedli, a so se jim tekmeci v zaključku približali na štiri točke razlike. Dve minuti več je trajal drugi niz za izenačenje na 1:1, tretjega pa so po novem visokem vodstvu ponovno dobili domači, tokrat s tremi točkami razlike. Po novem izenačenju po četrtem nizu je slovenska zasedba dvoboj na razliko izgubila v odločilnem petem.

ACH Volley bo v polfinalu zaključnega turnirja v Zwettlu igral z gostitelji, ekipo Union Raiffeisen Waldviertel, drugi polfinalni par pa sestavljata Calcit Volley in Merkur Maribor. Tekme zaključnega turnirja bodo na sporedu 27. in 28. februarja.