1. DOL za ženske, 9. krog

Kamničanke do nove zanesljive zmage

Calcit Volley | Odbojkarice Calcit Volleyja so se utrdile na vrhu. | Foto Klemen Brumec

Odbojkarice Calcit Volleyja so se utrdile na vrhu.

Odbojkarice Calcit Volleyja, ki so v sredo dokončno zapravile možnost za nastop v ligi prvakinj, so v devetem krogu domačega prvenstva s 3:0 v nizih zanesljivo ugnale Ankaran. Drugouvrščene Mariborčanke so v petek osmo zmago dosegle v Šempetru. Dobro so igrale tudi odbojkarice GEN-I Volleyja, ki so doma s 3:0 odpravile Grosupeljčanke.

Calcit Volley Tenerife
Sportal Calcitovke ostale brez lige prvakinj, poražene tudi na Kanarskih otokih

GEN-I Volley je v prejšnjem krogu nepričakovano izgubil proti Sip Šempetru, zato so drugi zaporedni poraz v domači dvorani proti na papirju slabšemu tekmecu ni mogel privoščiti. Njene igralke so s tem pogledom vstopile na igrišče in v prvem nizu povsem nadigrale tekmice.

Toda v nadaljevanju se je razmerje moči na igrišču izenačilo. Gostje so v drugem nizu vodile s 14:11, nato pa po nekaj zaporednih točkah gostiteljic trmasto izid izenačevale. Vse do 24:24, po napaki Zale Krašovec in napadalne točke Polone Frelih pa se je na semaforju vendarle izpisalo 2:0.

V tretjem nizu so gostje prišle do vodstva 8:2, na 16. točki pa sta bili ekipi že izenačeni, nekaj trenutkov pozneje so Novogoričanke po asu Frelihove, najboljše igralke tekme, tudi prišle do vodstva. Spet so imele prve tudi zaključno žogo, gostje so jo ubranile, nato same imele priložnost, da podaljšajo tekmo, a je niso izkoristile, kar so gostiteljice znale kaznovati.

V Šempetru je bil izenačen le drugi niz, v katerem so imele domače že pet točk prednosti, pri izidu 23:23 ni bilo še nič odločenega, na koncu pa je z zadnjo točko Lorena Lorber Fijok vendarle poskrbela, da favorizirane Mariborčanke, pri katerih sta veliko vlogo pri zmagi odigrali prav nekdanji igralki Sip Šempetra Ronja Štampar in Tali Lekše, niso izgubile niza.

Sploh najlažje delo pa so imele igralke Formisa, ki se na gostovanju pri ljubljanskemu Krimu niso mučile niti v enem nizu. Ljubljančanke, ki bodo očitno zelo težko ohranile prvoligaški status, niso bile enakovredne tekmice, tako da ostajajo pri eni zmagi, še to proti Ankaranu pa so dosegle za "zeleno mizo". Nekaj upanja se jim je v dvoboju proti Rogožankam pokazalo le v zadnjem nizu, ko so zaostanek 14:22 znižale na 18:22, preobrata pa niso zmogle.