Nova KBM Branik SIP Šempeter Calcit Volley 1 DOL

Sobota, 20. 11. 2021, 20.41

1. DOL za ženske, 9. krog

Ankarančanke v Mariboru namučile vodilne, prvakinje do treh točk

Nova KBM Branik odbojka | Vodilne Mariborčanke so se šele po petih nizih veselile zmage nad Ankaranom. | Foto Nova KBM Branik

Vodilne Mariborčanke so se šele po petih nizih veselile zmage nad Ankaranom.

Odbojkarice Nove KBM Branik so se v 9. krogu 1. DOL v športni dvorani Lukna pomerile z ekipo iz Ankarana in se po hudem boju veselile zmage s 3.2. Prvakinje iz Kamnika so se prvič letos pomerile z Gen-I Volley in zmagale s 3.1, tretje Šempetranke pa so doma s 3.0 ugnale ATK Grosuplje. Dvoboj med OD Krim in Luko Koper je prestavljen na december.

CALCIT KAMNIK VIETOS NEUCHATEL UC
Sportal Slovenske prvakinje po hudem boju ugnale švicarske, Španke premočne za Mariborčanke

Mariborčanke in Kamničanke so med tednom igrale evropske tekme, zato je bilo za pričakovati, da v tokratnih obračunih ne bodo stoodstotne. Nova KBM, ki se je vrnila z gostovanja na Kanarskih otokih, je proti eni najbolj izkušenih ekip v prvenstvu, Ankaranu, izgubila prvi niz, a ko je dobila naslednja dva, je bilo videti, da presenečenja ne bo. Še posebno, ker so si z zmago v tretjem izenačenem nizu pridobile psihološko prednost, saj so ubranile dve zaključni žogi. Za to je poskrbela Lorena Lorber Fijok, ki je naprej zaključila napad za 23:24, nato pa z blokom izenačila. Po napaki Goričank je niz končala Mirta Velikonja Grbac.

A Primorke so se po izgubi praktično že dobljenega niza vendarle pobrale. Priborile so si "tie break", v katerem pa sta bile brez možnosti. Po izidu 3:3 so Mariborčanke na servis Naje Gradišnik Klajnšček dobile sedem točk zapovrstjo, večino njih z blokom Lorber Fijokove in Velikonja Grbčeve, ki sta bili z 19 točkami tudi najučinkovitejši igralki tekme. Štajerke so v statistiko vpisale 17 blok točk.

Lažje delo so imele prvakinje iz Kamnika, ki pa so tudi izgubile niz, in sicer drugega. Mlade Novogoričanke so bile blizu tudi v četrtem, v katerem so se pred končnico približale na 20:21, a nato je njihova nekdanja članica Fatoumatta Sillah vodstvo povišala na tri točke, kar je Kamničankam, ki so skupno dosegle 15 blok točk, zadostovalo za zmago.

Najbolj prepričljive so bile v tem krogu Šempetranke, ki tekmicam niso pustile blizu niti v enem nizu. Tudi one predvsem zaradi bloka, v katerem je blestela Ronja Štampar, s tem elementom je dosegla šest točk. S petimi asi se je izkazala Tali Lekše, v napadu pa je izstopala Neja Vidali.

Sobota, 20. november
Nova KBM Branik : Ankaran 3:2 (-17, 16, 24, -17, 9)
GEN-I Volley : Calcit Volley 1:3 (-17, 22, -5, -22)
Sip Šempeter : ATK Grosuplje 3:0 (13, 15, 16)