Ankaran SIP Šempeter Nova KBM Branik Calcit Volley 1 DOL

Sobota, 13. 11. 2021, 22.03

1. DOL za ženske, 8. krog:

Zanesljivi zmagi Nove KBM Branika in Calcita Volleyja

Nova KBM Branik odbojka | Mariborčanke so zmagale v Grosuplju. | Foto Nova KBM Branik

Mariborčanke so zmagale v Grosuplju.

Vodilni ekipi ženskega državnega odbojkarskega prvenstva sta brez težav opravili svojo nalogo v 8. krogu. Nova KBM Branik je s 3:1 zmagal v Grosupljem, Calcit pa je bil brez izgubljenega niza uspešen v Ljubljani pri Krimu.

Mariborčanke so imele na prvi medsebojni tekmi v sezoni v svoji dvorani veliko težav z Grosupeljčankami, tokrat pa so bile veliko bolj prepričljive. V tretjem nizu jim je sicer padla zbranost, ko so jih po zaostanku pred končnico tekmice skoraj ujele, pa so spet slabo odigrale končnico in izgubile niz. Toda trener Bruno Najdič jih je spet dvignil, tako da so četrti niz dobile zanesljivo. Grosupeljčanke so bile preslabe v napadu, da bi lahko tekmicam resneje zagrozile, dobile pa so tudi devet asov, pet jim je dala Lorena Lorber Fijok, s 16 točkami tudi najučinkovitejša igralka tekme. S šestimi bloki se je izkazala tudi Mirta Velikonja Grbac.

Za Kamničanke je bila tekma v Tivoliju že peta v osmih dneh, še petič pa so tekmo končale z zmago. Njihova igra morda ni bila na najvišji ravni, čeprav so večji del tekme igrale v najmočnejši zasedbi, toda še vedno dovolj dobra, da tri točke nikoli niso bile v nevarnosti, prevladovale pa so v vseh elementih igre. Najbolj na servisu, dosegle so devet asov, Ljubljančanke le tri in v bloku, saj so z njim dosegle deset neposrednih točk, domačinke pa sedem manj. Največ zaslug za zmago gostij so bile izkušene Eva Mori, Olivera Kostić in Licille Charuk, slednja je bila s 14 točkami najučinkovitejša igralka tekme.

Novi zmagi sta zabeležili tudi ekipi Sip Šempetra in Ankarana, na lestvici tretja in četrta ekipa, ki sta ugnali Luko Koper oziroma GEN-I Volley, ekipi brez zmage v sezoni. Težje delo so imele Ankarančanke, ki so že zaostajale z 1:2, a na koncu le naredile preobrat, tako da so Novogoričanke še drugič v sezoni izgubile z 2:3.