Nova KBM Branik Calcit Volley 1 DOL

Sobota, 2. 10. 2021, 21.46

1. DOL, ŽENSKE, 1. KROG

Branilke naslova sezono edine začele brez izgubljenega niza

Calcit Volley Krim | Kamničanke so branjenje naslova začele z zanesljivo zmago. | Foto Klemen Brumec

Kamničanke so branjenje naslova začele z zanesljivo zmago.

Začela se je nova sezona odbojkarskega državnega prvenstva za ženske. Naslov prvakinj branijo odbojkarice Calcit Volleyja, ki so v zadnjem finalu ugnale članice Nove KBM Branik. Novo sezono so odprle z zanesljivo zmago, medtem ko so imele Mariborčanke kar nekaj dela z Grosupeljčankami, vseeno gre pričakovati, da bosta ekipi tudi letos lanski finalistki krojili vrh prvenstvene lestvice.

Calcit Volley Nova KBM Branik
Sportal Kamniška ekipa narejena "po šolsko", Mariborčanke upajo, da bo bolje kot lani

Prvakinje iz Kamnika niso imele večjih težav z odbojkaricami Krima. Prvi niz je bil še relativno tesen, domačinke pa so ga dobile s 25:22. Naslednja dva sta Calcitu pripadla bolj gladko s 25:19 in 25:15. Kamničanke so bile še najbolj prepričljive pri servisu, dosegle so deset asov, tekmice le dva. V napadu so Kamničanke izkoristile 40 odstotkov žog, Ljubljančanke pa le 29.

Najboljši posameznici pri domačinkah sta bili Anđelka Radišković in Olivera Kostić z 11 točkami, pri gostjah pa je bila najbolj učinkovita Julija Mohorič s 13 točkami.

Precej več težav je imela v uvodnem krogu ekipa Nove KBM Branika. Mariborčanke so šele po petih nizih ugnale gostje iz Grosupljega in zabeležile dve točki.

Odbojkarice iz osrednjega dela Slovenije so dobile drugi niz, v tretjem pa so že zaostajale za pet točk, a nato povsem preobrnile potek in povedle z 2:1 v nizih. Četrti je po boljšem začetku pripadel domačinkam, v petem pa se je tehtnica nagibala zdaj na eno, zdaj na drugo stran. Na koncu so imele srečnejšo roko Mariborčanke, ki so odločilni niz po tretji zaključni žogi dobile s 16:14.

Pri domačih sta z 19 točkami izstopali Mirta Velikonja Grbac in Lorena Lorber Fijok, 16 jih je dodala še Anamaria Galić. Pri gostjah je bila s 23 točkami najbolj učinkovita Helena Mijoč (51-odstotna uspešnost v napadu). Predvsem v bloku so bile precej uspešnejše domačinke, ki so s to prvino igre dosegle 14 točk (Velikonja Grbac 6, Brina Bračko 5), gostje pa šest.

1. DOL za ženske, 1. krog:

Sobota, 2. oktober
Nova KBM Branik : ATK Grosuplje        3:2 (19, -18, -24, 20, 14)
Calcit Volley :  Krim                   3:0 (22, 19, 15)
GEN-I Volley : Ankaran                 1:3 (20, -21, -22, -23)
Sip Šempeter : Luka Koper              3:1 (20, -23, 20, 16)

OK Merkur Maribor ACH Volley 5. tekma finala DP 2020/21 Rok Možič
Sportal Začenja se nova sezona, glavna favorita ACH in Calcit Volley
OK Merkur Maribor ACH Volley 5. tekma finala DP 2020/21 Sebastijan Škorc
Sportal Maribor najbolj pogreša Možiča, ACH obljublja maščevanje, Calcit cilja najvišje