Petek, 22. 4. 2022, 22.40

2 leti

1. DOL za moške, finale, druga tekma

ACH po preobratu le še zmago od 18. zvezdice

ACH Volley Ljubljana | Kamničani gostijo drugo tekmo finala državnega prvenstva. | Foto ACH Volley Ljubljana

Kamničani gostijo drugo tekmo finala državnega prvenstva.

Odbojkarji ACH Volleyja so tudi na drugi finalni tekmi odbojkarske lige premagali Calcit Volley. V Kamniku so bili po preobratu boljši s 3:2 in so le še zmago oddaljeni od 18. naslova državnih prvakov. Merkur Maribor pa je z zmago na drugi tekmi proti Panviti Pomgrad že osvojil končno tretje mesto.

ACH Volley Ljubljana A.J. Fonte Bastardo
Sportal ACH Volleyju prepričljivo prva finalna tekma

V prvem nizu so do vodstva s 6:2 hitro prišli odbojkarji ACH-ja, a so se domači takoj približali na vsega točko. Varovanci Mladena Kašića so za dve točki vodili pri izidu 12:10 po uspešno zaključenem napadu Nikole Gjorgieva, nato pa so domači na krilih bučne podpore v dvorani povedli in se odlepili Ljubljančanom na tri točke razlike (17:14). Kamničani so še stopnjevali ritem in niz dobili s 25:20.

Tudi v drugem so bili večino časa korak pred tekmecem odbojkarji Calcita. Jan Klobučar jim je z uspešnim napadom prinesel vodstvo treh točk (16:13), a to ni zmedlo 17-kratnih prvakov, ki so hitro obrnili potek niza ter povedli s 23:20. Ko se je zdelo, da bodo domačine strli in izenačili, so se Kamničani ekspresno vrnili in na razliko dobili tudi drugi niz (26:24).

ACH Volley Ljubljana | Foto: ACH Volley Ljubljana Foto: ACH Volley Ljubljana V tretjem je po izenačenem začetku ACH prvi prišel do občutnejše prednosti pri 15:12, a so domači najprej izenačili na 18:18, nato pa tudi povedli z 20:19. S tremi zaporednimi točkami so udarec vrnili Ljubljančani, ki so niz tudi dobili s 25:22.

V četrtem so bolje začeli Kamničani, ki so s štirimi zaporednimi točkami povedli z 10:7. Odbojkarji iz prestolnice so kljub vsemu dihali za ovratnik razpoloženim Kamničanom, ki so imeli točko ali dve prednosti v lovu na izenačenje v seriji. So se pa nato nekoliko razvnele strasti pri domačih, potem ko sta dve mejni odločitvi glavnega sodnika Dejana Jovanoviča šli v korist gostov. Ljubljančani so povedli s 16:15, Matija Pleško pa je moral vzeti odmor, da je pomiril svoje varovance. Po izenačenju na 18:18 so pokalni prvaki dobili šest od naslednjih sedmih točk in kljub jurišu Calcita izsilili odločilni peti niz.

Bolje so ga začeli favorizirani Ljubljančani, ki so takoj povedli z dvema točkama prednosti. Ta je narasla na tri pri 8:5 ter na pet pri 13:8, kar je bilo dovolj za popoln preobrat v kamniški športni dvorani. Znova je bil najbolj točkovno uspešen Gjorgiev, ki se je ustavil pri 24 točkah, 17 jih je pri Ljubljančanih dodal Jan Pokeršnik. Pri domačih sta po 18 točk prispevala Jan Klobučar in Danilo Pavlović, Mitja Gasparini jih je dodal 15.

Tretje mesto Mariboru

Mariborčani so po osvojenem naslovu v pretekli sezoni tokrat v državnem prvenstvu zasedli tretje mesto. Z 2:0 v zmagah so ugnali pomursko zasedbo, pred tem so v polfinalu izpadli po dveh tesnih porazih proti Calcitu Volleyju. Panvita je dvakrat z 0:3 v nizih izgubila proti ACH Volleyju.

Petek, 22. april
Calcit  Volley : ACH Volley 2:3 (20, 24, -22, -22, -9)  /0:2/

// Izid v zmagah, igrajo na tri zmage; datumi preostalih tekem: ponedeljek, 25. april, (Tivoli), morebitna četrta tekma bo v četrtek, 28. aprila, v Kamniku, morebitna peta pa v soboto, 30. aprila, v Tivoliju.