1. DOL ZA MOŠKE, DRUGI DEL, 8. krog

Vodilna nadaljujeta mrtvi tek

ACH Volley : Tours VB | ACH Volley je slavil pri Fužinarju. | Foto Grega Valančič/www.alesfevzer.com

ACH Volley je slavil pri Fužinarju.

Odbojkarji ACH Volleyja in Calcita Kamnika nadaljujejo mrtvi tek na vrhu lestvice 1. DOL. V 8. krogu modre skupine so Ljubljančani slavili pri Fužinarju s 1:0 v nizih, Kamničani pa pri Panviti Pomgrad prav tako s 3:0. Zmage se je v modri skupini veselil tudi Maribor, ki je bil s 3:0 boljši od Hiše na kolesih.

Odbojkarska LP: ACH Volley - Trentino
Sportal Vodilna zmagovito, Pomgrad ugnal Mariborčane

Na lestvici to pomeni, da bo medsebojno tekmo v 9. krogu na vrhu dočakal ACH (57 točk), ki ima točko več od Calcita.

Kamničani z izjemo prvega niza niso imeli težav proti Panviti Pomgrad. Prekmurci so vodili tako rekoč ves prvi niz, si v končnici priigrali tudi štiri priložnosti za vodstvo, a so bili vselej na mestu varovanci Mladena Kašića. Sami so izkoristili drugo priložnost za niz po enem od petih blokov Uroša Nikolića. V nadaljevanju dvomov o zmagovalcu ni bilo. Kamničani so preostala niza dobili na 15 oz. 16 ter vknjižili 18. zmago v sezoni. Za goste je 17 točk dosegel Dimitar Dulčev, 11 jih je dodal Lazaro Brunet, pri domačih pa sta s 16 oz. 15 točkami izstopala Stefan Mirković in Nenad Šormaz.

Kamničani z izjemo prvega niza niso imeli težav proti Panviti Pomgrad.  | Foto: Klemen Brumec Kamničani z izjemo prvega niza niso imeli težav proti Panviti Pomgrad. Foto: Klemen Brumec

ACH boljši od Fužinarja

Na vrhu lestvice so bili Kamničani le dobro uro, saj so na Ravnah na Koroškem odbojkarji ACH Volleyja premagali Fužinar. Ljubljančani so bili zanesljivi v prvem nizu in ga dobili s 25:16, v drugem pa so kljub večjem odporu domačih slavili s 25:20.

Ljubljančani so tudi po zaslugi boljšega bloka (13:1) prišli do zanesljive zmage proti Ravenčanom. Tudi zadnji niz so dobili s 25:16 in derbi pričakujejo na vrhu razpredelnice. Po 13 točk sta pri ACH dosegla Klemen Šen in Danijel Koncilja (6 blokov), pri Fužinarju Siju Metalu pa sta po 10 točk dosegla Tilen Pušnik in Vasja Plesec.

1. DOL, moški, drugi del, 8. krog (zelena in modra skupina)