9.21

8 let, 2 meseca

Četrtek, 29. 11. 2007, 9.21

Zaslužena zmaga Goričanov

Nogometaši Hita Gorice so v 3. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Primorje z 1:0.

Izbranci trenerja Darka Milaniča, ki so letos zabeležili prvo zmago, so obetavneje začeli in že v prvi minuti prek Osterca ogrozili danes nadvse zanesljivega Neneziča. V deveti minuti je neuspešno poskusil šem Nebojša Kovačevič, Ajdovci pa so zapretili prek Zatkovilča, ki je iz prostega strela s kakšnih 22 metrov le za las zgrešil nasprotnikova vrata. V 18. minuti se je pri gostih priložnost najprej ponudila Benderli, ki se je sam znašel pred nasprotnikovim vratarjem, a se je slednji izkazal, v protinapadu pa je imenitno priložnost zamudil Velikonja, ki mu je veselje preprečil gostujoči vratar Nenezič.

Novogoričani so imeli več žogo v svoji posesti, a jim nikakor ni uspelo priti do vodstva. Že po tretji minuti nadaljevanja so se slovenski podprvaki le veselili gola. Po slabem posredovanju ajdovske obrambe je Rexhaj zadel desni kot Nenezičevih vrat. Ajdovci so bili po prejetem zadetku prisiljeni, da se odprejo, v kolikor so hoteli izničiti prednost domače vrste, a so Novogoričani uspešno ubranili minimalno vodstvo. Še posebej se je izkazal vratar Simčič, ki je dvakrat odlično posredoval. Navkljub porazu redeče-črnih si je naziv igralca tekme po izboru gledalcev prislužil gostujoči kapetan Ostojič.