2 leti, 5 mesecev

Haris Vučkić Cardiff

Sreda, 15. 2. 2012, 7.31

Vučkić ni dolgo čakal na prvenec

Le 85 minut je Haris Vučkić potreboval, da se je vpisal med strelce v dresu angleškega prvoligaša Cardiff Cityja, v katerega je bil posojen s strani Newcastle Uniteda.

Potem ko je bil mladi slovenski nogometaš pred kratkim za mesec dni posojen v Wales, je minuli teden debitiral v dresu Cardiff Cityja, ko je pri porazu prvenstvenem proti Leicester Cityju v gosteh z 1:2 zaigral v prvem polčasu. V torek se je v dresu Cardiff Cityja predstavil še pred domačim občinstvom in se na tekmi proti Peterborough Unitedu vpisal med strelce. Cardiff je zmagal s 3:1, zadnji gol za svoje moštvo pa je v 40. minuti zabil prav Haris Vučkić, ki je zadel za 3:0. Devetnajstletni obetavni nogometaš je bil sicer na igrišču do 77. minute. Cardiff je po torkovi zmagi s 53 točkami skočil na tretje mesto prvenstvene razpredelnice, ki ob koncu sezone zagotavlja ''play-off'' za uvrstitev v premier ligo. Za drugim mestom, ki prinaša neposredno uvrstitev med elito, zaostaja za tri točke.

Omeniti velja, da je v torek igral tudi Hull City, ki je z 0:0 remiziral v gosteh pri Birmingham Cityju. Za goste je od prve do zadnje minute igral tudi Robert Koren, ki je v zadnjih dneh veliko pozornosti požel z uradnim slovesom od reprezentančnega dresa. Hull City je trenutno na sedmem mestu, le mesto za tistim, ki zagotavlja ''play-off''. Ima 50 točk, a tudi tekmo manj.