7 let, 12 mesecev

Mario Mandžukić

Sreda, 10. 4. 2013, 22.53

V Torinu niti p od presenečenja

Navijači Juventusa so verjeli v preobrat in vsaj dva gola v mreži Bayerna, a so se ušteli. Tudi na drugi tekmi četrtfinala lige prvakov so Bavarci zmagali in zasluženo napredovali.

Bayern je že na prvi tekmi prišel do zmage z 2:0, ki ga je pred gostovanjem v Torinu postavljala v vlogo izrazitega favorita. Juventus je upal, da lahko pride do preobrata, a glede na formo Bavarcev, ki so si konec tedna že šest krogov pred koncem prvenstva zagotovili nemški naslov, je bilo to težko pričakovati. Dogajanje na zelenici modernega štadiona v Torinu je to le potrdilo. Bayern je vseh 90 minut nadzoroval potek dogajanja na igrišču in povsem zasluženo prišel do nove zmage in lahkega napredovanja. O presenečenju ne duha ne sluha.

Odgovor na vprašanje, kdo se bo prebil med najboljše štiri ekipe, smo dokončno dobili v 64. minuti, ko je vratar Juventusa Gianluigi Buffon sprva ubranil strel Javierja Martineza, do odbite žoge pa je prišel Mario Mandžukić in zlahka zadel za vodstvo gostov. Hrvat je imel veliko priložnost že v deveti minuti tekme, a ni zadel. Končni izid tekme je v sodnikovem podaljšku postavil v tej sezoni izjemno učinkoviti ''joker'' s klopi Claudio Pizarro, ki je na igrišče prišel prav namesto strelca prvega gola Mandžukića. Bayern se je tako zlahka, verjetno celo lažje, kot smo vsi pričakovali, prebil v polfinale in bo naskakoval še tretjo uvrstitev v finale v zadnjih štirih sezonah. Glede na formo, ki jo kažejo v tej sezoni, so Bavarci zagotovo eden izmed glavnih, če ne celo glavni favorit za evropsko krono.