Nedelja, 1. 7. 2018, 14.35

Junak zmage nad Portugalsko se je poškodoval

Urugvaj trepeta: kako huda je poškodba Cavanija?

Edinson Cavani | Foto Reuters

Edinson Cavani, junak zmage Urugvaja z 2:1 nad Portugalsko v sobotni tekmi osmine finala svetovnega prvenstva, ki je zabil oba gola za Južnoameričane, še ne ve, ali bo lahko igral v četrtfinalu proti Franciji. Izkušeni napadalec PSG se je poškodoval v drugem polčasu. Napovedi niso najboljše.

"Nima prav veliko časa za okrevanje. Trenutno smo zelo zaskrbljeni," je po zmagi nad Portugalsko povedal selektor Urugvaja Oscar Tabarez, ki se boji, da bo moral v četrtfinalu zaigrati brez svojega najboljšega strelca na letošnjem svetovnem prvenstvu.

Edinson Cavani je proti Portugalski za 1:0 zadel po sedmih minutah igre, v drugem polčasu pa postavil končni izid v 62. minuti, ko je zadel še drugič na tekmi. Že osem minut pozneje je moral z igrišča, saj je začutil bolečino v mečni mišici.

Edinsona Cavanija je z igrišča pospremil Cristiano Ronaldo. | Foto: Reuters Edinsona Cavanija je z igrišča pospremil Cristiano Ronaldo. Foto: Reuters

"Začutil sem bolečino v mišici in se nekaj časa trudil, da bi nadaljeval igro, a ni šlo. To so poškodbe, ki so zelo zapletene. Moral bom opraviti dodatne zdravniške preglede. Potem bomo videli, za kako hudo poškodbo gre. Upam, da bom okreval in lahko Urugvaju pomagal že na naslednji tekmi. Zelo sem zadovoljen s tem, kako nam gre, in ponosen, ko slišim, kako zelo veseli so ljudje v Urugvaju, ker zmagujemo," je po tekmi povedal 31-letni strelec kar 43 reprezentančnih golov za Urugvaj, ki se je v Rusiji med strelce vpisal še na tretjem svetovnem prvenstvu v nizu.

Takole so zmago nad Portugalsko proslavljali v Montevideu:

Cavanija, ki skupaj z Luisom Suarezom tvori enega najbolj smrtonosnih napadalnih dvojčkov na prvenstvu, torej čaka bitka s časom. Urugvajce nova tekma v Rusiji čaka v petek ob 16. uri, ko se bodo za polfinale v Nižnem Novgorodu pomerili s Francozi.