La Liga Real Madrid Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid

Ponedeljek, 3. 1. 2022, 23.07

Špansko prvenstvo, 19. krog

Getafe presenetil vodilne Madridčane, Jan Oblak brez dela pri zmagi Atletica

Enes Unai | Vodilni Real Madrid je izgubil na gostovanju pri Getafeju, zmagovalca tekme je že v deveti minuti odločil 24-letni turški napadalec Enes Unal. | Foto Guliverimage

Po krajšem božičnem premoru, ko je nekaj klubov sicer igralo zaostale ali v naprej odigrane tekme, se spet nadaljuje špansko nogometno prvenstvo. Za veliko presenečenje je v nedeljski tekmi 19. kroqa poskrbel Getafe, ki je z 1:0 premagal vodilni Real Madrid. Jan Oblak je z Aleticom gostil Rayo Vallecano in ga premagal z 2:0. Barcelona je premagala Mallorco.

Real ostaja trdno na vrhu lestvice, ima še pet točk prednosti pred Sevillo, ki je na zadnji tekmi 19. kroga v ponedeljek zmagala z 1:0 proti Cadizu. Atletico Madrid Jana Oblaka je z novimi tremi točkami četrti, za vodilnimi ima 14 točk zaostanka. Atletico je sicer v petek z 2:0 premagal Rayo Vallecano, ki mu na lestvici sledi z dvema točkama zaostanka. Oba gola za Atletico je dosegel 26-leni argentinski vezist Angel Correa, škofjeloški vratar pa je bil brez dela, gostje na njegova vrata niso sprožili niti enega strela.

Atleti so tako prekinili niz porazov, zadnjo zmago so dosegli 28. novembra lani, medtem ko je Real doživel prvi poraz po treh mesecih v vseh tekmovanjih. Nazadnje jih je premagal Espanyol 3. oktobra lani, Getafe pa v nedeljo prvič po desetih letih.

Barcelona je z golom Nizozemca Luuka de Jonga premagala Mallorco, katalonski velikan zaseda peto mesto na lestvici, za Realom zaostaja 15 točk.

Unal 9.

Atletico Madrid : Rayo Vallecano 2:0 (1:0)
Correa 28., 53.
Jan Oblak je branil vseh 90 minut za Atletico, a je bil brez dela, nogomaši Raya vallecana niso niti enkrat streljali na njegova vrata.

Villarreal : Levante 5:0 (3:0)
Dia 8., Torres 13., Moreno 37., 79., Trigueros 74.

7 – Molina (Granada), Soler (Valencia), Suarez (Atletico Madrid),
6 – Correa (Atletico Madrid), Guedes (Valencia), Mina (Celta), Oyarzabal (Real Sociedad), Unal (Getafe)
...

Jan Oblak
Sportal Benzema na rojstni dan ostal brez 400. zadetka, Oblak izgubil že tretjič zapored