31. 12. 2021,
18.55

2 leti, 3 mesece

Thermometer Blue 0,11

Barcelona Real Madrid Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak La Liga špansko prvenstvo

Petek, 31. 12. 2021, 18.55

Špansko prvenstvo, zaostale tekme

Oblakovim spodrsnilo še v Granadi, Espanyol zmagal v Valencii

Jan Oblak | Jan Oblak je s svojim Atleticom doživel še peti poraz v tej sezoni španskega prvenstva, štiri od teh je zabeležil na zadnjih štirih tekmah. | Foto Guliverimage

Ta teden v španskem prvenstvu igrajo zaostale tekme. V torek je bil tako na sporedu derbi med drugouvrščeno Sevillo in Barcelono. Ekipi sta se razšli z remijem (1:1). Sevilla zdaj na drugem mestu zaostaja osem točk za vodilnim Realom, ki je v sredo na v naprej odigrani tekmi 21. kroga z 2:1 premagal Athletic Bilbao. Karim Benzema je dosegel še 14. in 15. gol v sezoni. Barcelona pa za prvim mestom zaostaja velikih 18 točk. V sredo je Atletico Jana Oblaka izgubil v Granadi (1:2). To je bil že četrti zaporedni poraz v La Ligi za Madridčane.

Atletico Madrid je doživel peti poraz v tej sezoni španske lige, čeprav je z zadetkom Joaa Felixa prišel do vodstva že v drugi minuti tekme v Granadi. Domači so izenačili že 15 minut kasneje, ko je Škofjeločana Jana Oblaka premagal Darwin Machis. V 61. minuti je zmagoviti gol dosegel Jorge Molina. Atletico je izgubil še četrto tekmo zapored v la Ligi in je na perem mestu prvenstvene lestvice, za vodilnim Realom ima že 17 točk zaostanka.

Kljub slabi formi Atletica je zmaga Granade, ki se je na lestvici povzpela na 12. mesto in se oddaljila od nevarnih mest za izpad, presenečenje. Andaluzijci so Atletico namreč nazadnje premagali davnega leta 1973 in tega se spomnijo le še starejši privrženci kluba.

Sevilla in Barcelona sta se razšli z remijem. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Sevilla in Barcelona sta se razšli z remijem. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Na derbiju v Sevilli sta oba zadetka padla v prvem polčasu. Za domače je zadel Papu Gomez (32.), izenačil pa je Ronald Araujo (44.). Domači so od 64. minute igrali z igralcem manj zaradi izključitve Julesa Koundeja, najbližje zadetku in zmagi za Barcelono pa je bil Ousmane Dembele, ki je v 83. minuti zadel vratnico.

Athletic Bilbao bo v vnaprej odigrani tekmi 21. kroga gostil Real Madrid, ki bo zaradi niza okuženih igralcev - zadnja poročila govorijo o enajstih igralcih - nastopil močno oslabljen. Na silvestrovo je Espanyol z 2:1 premagal Valencio.

Špansko prvenstvo:

Zaostali tekmi 4. kroga:
Torek, 21. december:

Villarreal : Alaves 5:2 (2:1)
Moreno 18., 88., Dia 27., 76., Pino 79.; Pons 44., Joselu 65.

Sevilla : Barcelona 1:1 (1:1)
Papu Gomez 32.,; Araujo 45. R.K.: Kounde 64./Sevilla

Zaostala tekma 9. kroga:
Sreda, 22. december:

Granada : Atletico Madrid 2:1 (1:1)
Machis 17., Molina 61.; Joao Felix 2.
Jan Oblak (Atletico) je branil vseh 90 minut tekme, ustavil je dva strela na svoja vrata, dvakrat pa je bil premagan.