17.44

slovenska nogometna reprezentanca Tomaž Kavčič Rusija kvalifikacije

Petek, 15. 11. 2013, 17.44

Slovenija v zadnjih trenutkih ostala brez točke

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je v Kopru na kvalifikacijah za evropsko prvenstvo leta 2015 izgubila proti ruskim vrstnikom z 0:1 (0:0).

Slovenski upi so bili proti Rusom dolgo v igri za vsaj točko, a v izdihljajih tekme doživeli tretji poraz v kvalifikacijah, drugega proti Rusom, in tako so vse bolj oddaljeni od mest, ki vodijo v tako imenovani "play-off". Izbrance selektorja Tomaža Kavčiča naslednji kvalifikacijski obračun čaka v torek v Stari zagori proti Bolgariji.

Rusi so bili v prvem polčasu boljši tekmec in imeli dve lepi priložnosti prek Konstantina Bazeljuka. Ta je najprej zagrozil v 13. minuti, potem ko je pobegnil slovenskima branilcema, pritekel sam pred Ažbeta Juga, ki pa je ta dvoboj dobil. V 31. minuti je Bazeljuk znova sprožil, ko je po napaki Luke Kranjca prišel do strelam a meril le malce mimo desne vratnice. Slovenski nogometaši so imeli nekaj polpriložnosti, in sicer Enej Jelenič v 11. minuti, v 28. minuti je Andraž Šporar z glavo meril previsoko, isti igralec pa je nato v 43. minuti s 25 metrov žogo poslal mimo gola.

V drugem polčasu ob bolj ali manj enakovredni igri pravih priložnosti na eni in drugi strani ni bilo, prava tragedija za domače nogometaše pa se je zgodila v drugi minuti sodniškega dodatka, ko so Rusi zabili zmagoviti gol. Po kotu z leve strani je Ilija Zujev na drugi vratnici z glavo žogo podal v sredino, kjer je bil najspretnejši Aleksej Nikitin in z volejem zatresel slovensko mrežo. Iz kvalifikacij se bodo sicer v tako imenovani "play-off" uvrstili zmagovalci desetih skupin in štirje najboljši drugouvrščeni. V "play-offu" bodo reprezentance igrale po izločilnem sistemu, ki bo dal sedem udeleženk zaključnega turnirja, na katerem bo še gostiteljica Češka.

"Kaj naj rečem ... Dobili smo ta gol v sodniškem dodatku, glede na prikazano, na željo in trud igralcev smo si zaslužili točko. Rusi so kakovostni, prevladovali so na trenutke, toda tudi mi smo imeli svoje priložnosti. Bili smo le premalo zbrani v določenih trenutkih, na koncu pa se je zgodilo, kar se je. Moramo se zbrati, spočiti in iti v Bolgarijo nekaj naredit," je po tekmi povedal Kavčič.