13.22

španski pokal Barcelona Valencia Sevilla

Torek, 27. 10. 2015, 13.22

Sevilla sledila Barceloni in visoko premagal Celto

Potem ko si je Barcelona na prvi tekmi polfinala pokala že v sredo z zmago 7:0 nad Valencio priigrala lepo prednost, je v četrtek vrata finala odprla še Sevilla, ki je s 4:0 odpravila Celta Vigo.

Gostitelji so imeli lepo priložnost, da bi mrežo Celte načeli v 27. minuti, ko Kevin Gameiro ni izkoristil 11-metrovke, je pa Sevillo v vodstvo še pred prvim polčasom popeljal Adil Rami. Gameiro pa je strel dobro nameril v drugem delu tekme, v 59. minuti je zvišal na 2:0, tri minute zatem pa zabil še enkrat. V 87. minuti pa je Sevilli pred povratno tekmo , ki bo prihodnji teden, delo še olajšal Michael Krohn-Dehli,

Suarez štiri, Messi tri

Katalonci so španski, evropski in svetovni prvaki, branijo pa tudi naslov v španskem tekmovanju. V prvenstvu so si po zmagi nad madridskim Atleticom zagotovili lepo prednost pred zasledovalci, v pokalu pa jim nasproti stojijo netopirji, ki pod vodstvom Garyja Nevilla ne blestijo.

Atomski napad Barcelone (Messi, Neymar in Suarez) je bil lačen novih zadetkov tudi na sredini pokalni tekmi in dočakal jih je že v prvem polčasu, ko je dvakrat zabil Luis Suarez, v 29. minuti pa je na 3:0 zvišal še Messi. Valencia si je tik pred koncem prvega polčasa še otežila delo. Shkodran Mustafi si je namreč prislužil neposredni rdeč karton in odšel predčasno pod prho, Neymar pa je imel priložnost, da vodstvo še zviša, a 11-metrovke ni spremenil v gol. V drugem polčasu so gostje le nemočno spremljali šov omenjenih strelcev, Suarez in Messi sta vrata finala odprla še vsak z dvema dodatnima zadetkoma.

Za goste je zaigral tudi Rus Denis Černišev, ki je zadnji dan prestopnega roka prispel v Valencio iz Madrida, kjer je pred tem branil barve Reala. V tej sezoni je že zaigral v pokalnem tekmovanju in se vpisal med strelce Reala, nato pa je bil madridski velikan izključen iz tekmovanja, saj Černišev zaradi kazni rumenih kartonov sploh ne bi smel nastopiti. Rus je bil od navijačev Barcelone deležen velikega aplavza ...

Povratna tekma bo čez teden dni na Mestalli.