Rok Viškovič

Petek,
7. 8. 2015,
14.12

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Argentina Anglija Juan Sebastian Veron Carlos Tevez Angel Di Maria Marcos Rojo

Petek, 7. 8. 2015, 14.12

8 let, 7 mesecev

Še en dokaz, da je Anglija za Argentince pogubna

Rok Viškovič

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Mogoče zaradi vojne za Falklandske otoke, morda zaradi česa drugega, a zdi se, da je pot argentinskih nogometašev na Otok pot v pogubo.

Predvsem Manchester United, pa tudi drugi angleški klubi dokazujejo, da omenjena trditev ni daleč od resnice. Angel Di Maria je pred letom dni iz madridskega Reala prestopil za vrtoglavih 75 milijonov evrov, bil je seveda rekordna okrepitev najbolj trofejnega angleškega kluba.

Na začetku se je še zdelo, da bo upravičil številne milijone, a je kmalu postalo jasno, da se to ne bo zgodilo. S trenerjem Louisom van Gaalom se ni razumel. Nogometaš, ki je tedensko v žep pospravil 400 tisoč evrov, je večinoma sedel na klopi. Štirje goli v vseh tekmovanjih so bili vse, kar je dosegel v slabi sezoni Manchester Uniteda.

Zato je zdaj, ko so nesporno kakovostnega 27-letnega Argentinca prodali v PSG za 63 milijonov evrov, ljudem v Manchestru odleglo. Hkrati so verjetno ugotovili, da z Argentinci na Otoku pač ni sreče. Resda so letos poleti kupili tudi Sergia Romera, a argentinski reprezentant je na Old Traffordu rezervist.

Tudi prvi je bil rekorden, a prav tako razočaral

Že leta 2001 so se na Old Traffordu z Argentincem opekli prvič. Takrat, tudi tisto je bil klubski rekord, so iz rimskega Lazia za več kot 42 milijonov evrov pripeljali Juana Sebastiana Verona. Vezista, ki je v Anglijo prišel kot velika okrepitev, a jo dve leti pozneje zapustil kot tarča posmeha.

Med letoma 2004 in 2007 je zelenico kultnega štadiona v Manchestru tlačil še branilec Gabriel Heinze, a tudi on se ni najbolj izkazal. Pa čeprav je bil edini, s katerim so v Manchestru celo nekaj zaslužili. Od PSG so ga kupili za 10, Realu pa prodali za 12 milijonov evrov.

Ker Škot ni želel odkupiti pogodbe, se mu je maščeval

Tretji Argentinec v dresu Manchester Uniteda je bil Carlos Tevez. Ta je prišel leta 2007 in v prvi sezoni pridno tresel mreže, a v drugi se je ustavilo. Posodil ga je West Ham United, osvojil je kar nekaj lovorik, a potem je leta 2009, ko bi ga morali v Manchestru odkupiti, padla sodba.

"29 milijonov, kolikor bi morali odšteti zanj, je preveč. Ni vreden toliko," je takrat rekel Alex Ferguson in majhni, spretni napadalec se je odločil, da se bo legendarnemu Škotu maščeval. Okrepil je vrste mestnega tekmeca Manchester Cityja in ob neki priložnosti poziral s transparentom, na katerem je pisalo: "Počivaj v miru, Fergie (Alex Ferguson, op. p.)."

Delati z Argentinci je težko

Lani je, skupaj z Di Mario, v Manchester United prišel še en Argentinec. Branilec Marcos Rojo, ki je blestel na svetovnem prvenstvu v Braziliji, a tudi on se ni znašel in je zdaj že na izhodnih vratih, tako da bo zagotovo odšel.

"Delati z argentinskimi nogometaši je zelo težko. Niso ravno marljivi, tudi angleško se ne trudijo učiti. Mislim, da za Anglijo niso ravno prava izbira," je že pred časom dejal Ferguson. Ta je na klopi Manchester Uniteda sedel med letoma 1986 in 2013, a zdi se, da se trenerji, ki so se na klopi tega slovitega kluba zvrstili za njim, na njegovih napakah niso ničesar naučili.