12.34

Liverpool Manchester City Manchester United

Petek, 6. 1. 2012, 12.34

Sanjski povratek Henryja k Arsenalu

V tretjem krogu angleškega pokala FA je mestni derbi med Manchester Unitedom in Cityjem po petih zadetkih dobil United. Thierry Henry pa je povratek k Arsenalu začinil z odločilnim zadetkom.

Manchester United je povedel že v 10. minuti, ko je mrežo z glavo zatresel Wayne Ronney, le dve minuti kasneje je bil po prekršku nad Nanijem (pre)strogo izključen Vincent Kompany, Man Utd pa je v prvem polčasu preko Daniela Welbecka zabil še drugi zadetek. Prav nad Welbeckom je Aleksandar Kolarov storil prekršek za enajstmetrovko, ki jo je sprva zgrešil Rooney, a nato spet po strelu z glavo odbito žogo le poslal čez črto.

Srb je nato v 48. minuti po prostem strelu znižal na 1:3, v 64. minuti pa je iz bližine zadel še Sergio Agüero. Man City bi lahko v ob koncu dobil še enajstmetrovko, a se sodnik ni odločil pokazati na belo točko, podobno kot ne nekaj trenutkov pred tem, ko je v nasprotnem kazenskem prostoru padel Antonio Valencia. Ob tem velja omeniti, da se je zelenice presenetljivo vrnil 37-letni Paul Scholes, ki je pred začetkom sezone najavil, da končuje kariero.