8 let, 5 mesecev

Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Real Madrid Galatasaray

Sreda, 10. 4. 2013, 8.19

Ronaldo: To je bila lekcija za prihodnost

Nova dva gola v tej sezoni lige prvakov je na povratni tekmi četrtfinala lige prvakov zabil Cristiano Ronaldo v dresu Reala in le še utrdil prvo mesto na lestvici strelcev.

Kar enajst golov na desetih tekmah v tej sezoni lige prvakov je po tem, ko je pri torkovem porazu Reala v Carigradu z 2:3 (Madridčani so napredovali s skupnim izidom 5:3) zadel dvakrat, zabil portugalski zvezdnik, ki igra v sijajni formi. Na drugem mestu sta Lionel Messi, ki ga čaka še povratna tekma četrtfinala proti PSG (vprašanje je, ali bo igral), in Burak Yilmaz, ki se je z Galatasarayem že poslovil od tekmovanja. Oba sta zadela osemkrat. Portugalec je z novima goloma resno napovedal lov na strelsko krono v elitnem evropskem klubskem tekmovanju, a bolj kot nad tem je bil po tekmi v Carigradu vesel, ker je njegova ekipa brez večjih težav napredovala.

"Zadovoljen sem, ker smo napredovali," so bile prve besede, ki jih je po tekmi v turški prestolnici povedal 28-letni zvezdnik, ki je že na začetku tekme zadel za vodstvo gostov z 1:0 in praktično razblinil zadnje dvome o tem, kdo bo napredoval. Toda Turki so sredi drugega polčasa zadeli kar trikrat zapored in tisti najbolj optimistični so verjeli, da se lahko zgodi tudi pravcati nogometni čudež. Na srečo Madridčanov ga ni bilo. "To, kar se je zgodilo v drugem polčasu, nam mora biti v opozorilo. Nič ni samoumevno. Za vse se moraš potruditi. Še posebej v nogometu je tako. To je bila lekcija za prihodnost," je ugotovil Ronaldo, ki se je v zaključku tekme ulegel na zelenico. Videti je bilo, kot da se je poškodoval, kar bi bil za Real seveda velik udarec. Po tekmi je Portugalec pomiril navijače. "Vse je v najlepšem redu," je povedal.