28. 11. 2007,
21.12

Sreda, 28. 11. 2007, 21.12

Riquelme dvakrat v polno za Argentino

V tretjem krogu južnoameriških kvalifikacij za nastop na nogometnem svetovnem prvenstvu 2010 v JAR je argentinska izbrana vrsta ostala neporažena tudi po dvoboju z Bolivijo.

V Kolumbiji je neuspešno gostovala Venezuela, Paragvaj pa se je znesel nad Ekvadorjem. Brazilija remizirala v Peruju.

Argentince je do nove zmage popeljal odlični Juan Roman Riquelme, ki pri španskem Villarealu trenutno le greje rezervno klop. Kljub temu, da za španski klub nogometni zvezdnik očitno ni dovolj dober, pa je v argentinskem dresu nepremagljiv. Devetindvajsetletni nogometaš, ki mu dres krasi desetica, kot nekoč slovitemu Maradoni, je bil tokrat pred 65.000 gledalci za gavče uspešen v 56. in 73. minuti. V prvem polčasu je v 40. minuti za vodstvo gostiteljev poskrbel 19-letni Sergio Aguero.

"Upam, da bomo tudi v prihodnje kljub mojim slabim predstavam zmagovali," je ironično po zmagi dejal Riquelme in se na najlepši možni način poklonil tistim kritikom, ki so mu v zadnjem času očitali prepočasno igro. "To je bila gala predstava Riquelmeja," pa je zapisal časnik La Nacion, ki je sicer izpostavil še nekaj dobrih potez drugih posameznikov v moštvu.

Na prvenstvo v Južnoafriško republiko iz južnoameriških kvalifikacij potujejo najboljša štiri moštva, trenutno so to Argentina, Paragvaj, Brazilija in Kolumbija, petouvrščeno se seli v dodatne kvalifikacije proti četrtuvrščeni ekipi iz kvalifikacij severne/srednje Amerike in Karibskega otočja. Urugvaj in Čile sta se razšla z neodločenim izidom 2:2, zmagovalca ni pravtako bilo na tekmi med Perujem in Brazilijo.

Južnoameriške kvalifikacije za SP 2010, 3. krog

Sobota: Argentina : Bolivija 3:0 (1:0) Agüero 41., Riquelme 56., 73.

Kolumbija : Venezuela 1:0 (0:0) Bustos 82.

Paragvaj : Ekvador 5:1 (2:0) Valdez 9., Riveros 27., Santa Cruz 50., Ayala 83., Riveros 88.; Kaviedes 81.

Nedelja: Urugvaj : Čile 2:2 (1:0) Suarez 42., Abreu 81.; Salas 59., 69./11m

Peru : Brazilija 1:1 (0:1) Vargas 70.; Kaka 40.