PSG Zlatan Ibrahimović David Beckham Carlo Ancelotti Valencia

Torek, 12. 2. 2013, 7.16

PSG z najdražjim na igrišču in Beckhamom na tribuni

Na Mestalli se bosta v obračunu, ki ga boste lahko spremljali v živo na Planet TV, udarila španska Valencia in PSG, ki ima po novih zvenečih okrepitvah visoke ambicije tudi v Evropi.

Valencia se v španskem prvenstvu, v katerem sta Real Madrid in Barcelona razred zase, v tej sezoni pa gre odlično tudi madridskemu Atleticu, bori za četrto mesto in ligo prvakov, PSG je v Franciji na dobri poti, da prvič po letu 1994 osvoji naslov državnega prvaka. Vnovičen nastop v elitni evropski nogometni ligi tako ali tako ne bi smel biti postavljen pod vprašaj. Parižani so že poleti bogato nakupovali, pozimi so z odmevnimi nakupi le nadaljevali. Podpisali so se pod najbolj bogatega januarskega – mladega Brazilca Lucasa Mouro so pripeljali za kar 40 milijonov evrov -, in medijsko najbolj izpostavljenega. Podpisali so pogodbo z angleškim super zvezdnikom Davidom Beckhamom. Ta si bo tekmo v Valencii ogledal, a še ne bo nastopil, na debi v dresu PSG bo moral počakati še nekaj časa. Za mladega južnoameriškega driblerja velja obratno. Drevi naj bi izkusil prve minute v najbolj pomembnem klubskem tekmovanju na svetu. Ob Beckhamu trener gostov Carlo Ancelotti ne bo mogel računati še na brazilskega branilca, ki je poleti prišel iz Milana, Thiaga Silvo, in njegovega rojaka, ki pa brani barve italijanske reprezentance, vezista Thiaga Silvo. PSG bo torej oslabljen, a bodo povsem nared nekateri nogometaši, ki so konec tedna, ko so Parižani brez težav vnovič zmagali v prvenstvu, počivali. To so francoski vezist Blaise Matuidi, njegov izkušeni rojak, branilec Christophe Jallet, argentinski napadalec Ezequiel Lavezzi in seveda z naskokom prvi zvezdnik moštva Zlatan Ibrahimović, ki je proti Bastii v igro vstopil šele v 66. minuti, a se vseeno uspel vpisati med strelce pri zmagi s 3:1. Trener Valencie Ernesto Valverde nima težav s sestavo moštva, nared naj bi bili vsi. Valencia je sicer v dobri formi, v zadnjih štirih tekmah je dvakrat zmagala in dvakrat remizirala, obakrat proti velikanoma španskega nogometa (Realu in Barceloni), a še zdaleč ne v tako dobri, kot so Parižani. Te so sredi niza petih zaporednih zmag v vseh tekmovanjih, v zadnjih 13 tekmah, ki so jih odigrali, pa so kar dvanajstkrat zmagali in le enkrat remizirali. Izgubili sploh niso. Spoštovanja vredno. Bodo niz nadaljevali tudi na Mestalli?

Proti Francozom v 18 tekmah izgubili le enkrat

Še par zanimivosti. Valencia je doslej s francoskimi klubi odigrala 18 tekem in izgubila le enkrat. Med drugim je s Francozi igrala tudi v tej sezoni in Lille premagala tako pred domačimi navijači (2:0) kot tudi v gosteh (1:0). ''Netopirji'' v ligi prvakov pred domačimi navijači niso izgubili že skorajda dve leti in pol. Nazadnje so morali v Valencii priznati premoč Manchestru Unitedu septembra 2010, ko so izgubili z 0:1. Tudi Parižani optimizem črpajo iz nekaterih podatkov iz preteklosti. V tej sezoni so v Evropi v gosteh prejeli le en gol, in sicer oktobra lani, ko so v Portu izgubili z 0:1. Na španskih tleh so doslej v Evropi gostovali sedemkrat in trikrat zmagali. Enkrat so remizirali, trikrat pa izgubili. PSG v ligi prvakov tako daleč, kot je prišel v tej sezoni, sicer ni prišel že vse od sezone 1993/94, v kateri je bil tudi nazadnje francoski prvak.

Ancelotti se otepa vloge favorita

Kaj pred zelo zanimivo tekmo pravita trenerja obeh ekip? ''Čaka nas velika tekma, ki se je zelo veselimo, saj smo v dobri formi. Smo samozavestni in skušali bomo izkoristiti priložnosti, ki se nam bodo ponudile. Zavedamo se, da je PSG odlično moštvo, ki ima predvsem v ofenzivnem delu moštva res vrhunske nogometaše, a tudi mi imamo svoje adute. Zelo si želimo napredovati in verjamemo, da nam bo uspelo. V tej sezoni smo že delali napake. Upam, da smo se iz njih kaj naučili. Še enkrat ponavljam, smo optimisti. Naredili bomo vse, da si pred povratno tekmo v Parizu priigramo lepo izhodišče. Obeta se dobra tekma v izjemnem vzdušju,'' je bil pred tekmo izčrpen trener Valencie Valverde. Kaj je povedal njegov kolega z gostujoče klopi? ''Ne bi rekel, da smo favoriti. To je par, ki je povsem odprt. Lahko napreduje kdorkoli. Valencia je zelo dobra ekipa z nekaj res nadarjenimi nogometaši. Pričakujem zanimivo, odprto tekmo, v kateri bodo lahko gledalci uživali. Res je, da je PSG zelo dober v protinapadih, a v Valencio smo prišli igrati nogomet, ne pa prežati na protinapade. To je liga prvakov, večjega tekmovanja na svetu ni. Moramo biti odgovorni od prve do zadnje minute in narediti vse, da bi razveselili naše navijače,'' so bile besede, s katerimi je sedmo silo na novinarski konferenci večer pred tekmo nagovoril trener PSG Ancelotti.