18.56

6 let, 1 mesec

Thermometer Blue 0,28

2

NK Domžale NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija Prva liga Telekom Slovenije naj gol

Nedelja, 11. 3. 2018, 18.56

Prva liga Telekom Slovenije, 22. krog

Olimpija v meglenem Kranju do četrte zmage v nizu

2

Issah Abass | Foto Žiga Zupan/Sportida

Nogometaši Olimpije so zmagali tudi na četrtem letošnjem prvenstvenem nastopu, z 1:0 so odpravili Triglav v Kranju, in s tekmo več ohranili štiri točke prednosti pred prvakom Mariborom. Ta je v soboto s 3:0 v Dravogradu premagal zadnjeuvrščeni Ankaran. Rudar je z istim rezultatom v Velenju premagal Krško, Domžale pa Gorico. Prvi spomladanski krog, ki bi moral biti odigran že pred časom, a je bil zaradi vremenskih razmer prestavljen, se je končal z zmago Celja v Kidričevem z 2:1.

Olimpija je v Kranju, kjer je igro oteževala gosta megla, z golom Issaha Abassa ob koncu prvega polčasa dosegla pomembno, že četrto zmago na štirih prvenstvenih tekmah v tej sezoni in s tekmo več ohranila prednost štirih točk pred najbližjim zasledovalcem Mariborom.

V drugi nedeljski tekmi so Celjani po preobratu v drugem polčasu z 2:1 zmagali v Kidričevem. Za zmago nad Aluminijem je v 86. minuti zadel branilec Elvedin Džinić.

Maribor je v soboto po dveh remijih zmagal prvič v prvenstvu letos. V Dravogradu se je proti zadnjeuvrščenemu Ankaranu v prvem polčasu mučil. Ko je Luka Zahović ob koncu prvega polčasa zapravil enajstmetrovko, je začelo dišati po novem spodrsljaju prvaka, ki pa je nato v drugem polčasu stvari postavil na svoje mesto.

Na začetku drugega polčasa je najprej zadel Dare Vršič, malo za tem je v polno meril še Zahović, končni izid pa je z novim golom postavil bosanski napadalec Jasmin Mešanović.

Gorica v Domžalah poglobila krizo, Velenjčani vztrajajo pri vrhu

Velenjčani, ki so med tednom v Ljudskem vrtu spravili v slabo voljo Maribor in osvojili točko (2:2), so se prvič v tem letu predstavili domačemu občinstvu in ga razveselili. Goste, pri katerih je na klopi SNL debitiral Primorec Alen Ščulac, ki zaradi kartonov ni mogel računati na pomoč Lea Ejupa, so ugnali s 3:0.

Domžalčani so zlahka odpravili Gorico, ki je v očitni krizi. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Domžalčani so zlahka odpravili Gorico, ki je v očitni krizi. Foto: Žiga Zupan/Sportida

Tretjeuvrščeni Domžalčani so odpor oslabljene Gorice pred domačimi navijači strli v drugem polčasu, v katerem so zabili tri gole in zmagali z 3:0. Novogoričani so še tretjič letos izgubili, na novo zmago pa v prvenstvu zdaj čakajo že kar sedem tekem, v katerih so osvojili vsega eno točko.