NK Domžale NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor Prva liga Telekom Slovenije

Prva liga Telekom Slovenije, 19. krog

Olimpija do zmage v 94. minuti, Mariboru spodrsnilo že na začetku

3

NK Olimpija | Foto Urban Urbanc/Sportida

Jesenski prvak Maribor je v prvi tekmi spomladanskega dela - v 19. krogu Prve lige Telekom Slovenije je v Ljudskem vrtu gostil Aluminij - razočaral in proti Kidričanom remiziral brez zadetkov. Olimpija je v derbiju 19. kroga z golom v zadnji minuti z 2:1 premagala Celje v Stožicah in se vijoličastim približala na le točko zaostanka. Tekmi v Velenju in Krškem sta prestavljeni na začetek aprila.

Maribor je bil pred domačimi navijači boljši nasprotnik od Aluminija, a nikakor ni mogel najti poti do mreže gostov, pa čeprav je napadal z vsemi močmi. Vijoličasti so tako že ob prvi priložnosti zapravili prvi točki, izgovor pa lahko najdejo v tem, da so nastopili precej oslabljeni.

Zaradi poškodb so manjkali branilca Mitja Viler in Marko Šuler ter napadalca Martin Kramarič in Marcos Tavares, ki je bil pred začetkom tekme deležen prav posebnega priznanja. Še šestič je bil izbran za vijoličastega bojevnika. To je nagrada, ki jo najbolj srčnemu nogometašu podeljujejo mariborski navijači.

Olimpija je v poznejšem terminu v Stožicah gostila Celje. Vse do zaključka tekme gledalci niso videli zadetka, pa čeprav so nogometaši obeh ekip že v prvem polčasu trikrat zatresli okvir vrat (dvakrat Celje in enkrat Olimpija), nato se je v Ljubljani začelo dogajati. Najprej je v 88. minuti Issah Abass zadel za vodstvo Olimpije z 1:0, a je že dve minuti pozneje na 1:1 poravnal Portugalec Jucie Lupeta. V 94. minuti, ko je že kazalo, da se bosta ekipi razšli z remijem, pa je njegov rojak Ricardo Alves s prostega strela zadel za zmago Ljubljančanov, ki so se zdaj Mariboru na vrhu lestvice približali na samo eno točko.

Veliko veselje Olimpije v praznih Stožicah:

Ankaran do druge prvenstvene zmage v sezoni

Prvoligaški klubi so uradno v drugo polovico sezone vstopili z derbijem začelja med Ankaranom in Triglavom. Najslabši ekipi jesenskega dela sta se pomerili v Novi Gorici, kjer v tem trenutku nimajo večjih težav s pripravo igralne površine. Primorski brezdomci so zmagali z 2:0 in osvojili šele drugo zmago v tej prvenstveni sezoni. Kranjčanom, ki so predzadnji, so se nogometaši Ankarana zdaj približali na dve točki zaostanka.

Dvoboj med velenjskim Rudarjem in tretjeuvrščenimi Domžalami bo odigran šele v začetku aprila, podobna usoda je doletela srečanjem med Krškim in Gorico. Tako so bile konec tedna odigrane le tri od petih tekem 19. kroga Prve lige Telekom Slovenije.