8. 8. 2015,
9.19

angleško prvenstvo Manchester United Chelsea Arsenal Liverpool Manchester City Jürgen Klopp Tottenham

Sobota, 8. 8. 2015, 9.19

Popolna razorožitev Arsenala, Leicester ostaja na vrhu, nova klofuta za United

Manchester United je izgubil še četrto tekmo zaporedno tekmo v vseh tekmovanjih, kar najbrž že pomeni, slovo Louisa van Gaala z mesta trenerja. Izgubila tudi vodilni Leicester in Arsenal.

Že tradicionalni pobožični praznik imenovan "boxing day" se je začel v Stoku, kjer je ranjeni in neučinkoviti Manchester United izgubil še tretjo zaporedno ligaško tekmo in četrto v vseh tekmovanjih. Stoke City je rdeče vrage odpihnil z 2:0 in še poglobil veliko krizo nogometnega velikana.

Ta je tekmo v vetrovnem Stoku začel v slogu zadnjih tekem in že v 19. minuti po veliki napaki Memphisa Depayja omogočil domačim, da pridejo do lahkega zadetka. Le sedem minut kasneje je Stoke še povišal prednost. S pravo bombo se je med strelce vpisal še izjemni Marko Arnautović, kar je bil tudi končni rezultat.

Kaj se bo po novi klofuti zgodilo z kontroverznim nizozemskim trenerjem, za zdaj še ni jasno, a skoraj zagotovo nov poraz pomeni le eno. Vodstvo Uniteda bo skoraj zagotovo reagiralo in odslovilo van Gaala, favorita, da zasedeta izpraznjeno mesto pa sta zdajšnji Nizozemčev pomočnik Ryan Giggs in Jose Mourinho.

Prvič je na klopi Chelseaja, 15. na lestvici, sedel naslednik odpuščenega Joseja Mourinha, Guus Hiddink, Londončani pa so v obračunu z Watfordom, ki je v prejšnjem krogu ponižal Liverpool, iztržili točko (2:2). Na Stamford Bridgu je dvakrat zadel Diego Costa, Brazilec Oscar pa je zapravil enajstmetrovko. Pri Watfordu sta zadela Troy Deeney in Odion Ighalo.

Poraz vodilnega Leicestra in najbližjega zasledovalca

Derbi kroga na Anfieldu med vodilnim Leicestrom in Liverpoolom so dobili domači. Edini gol na tekmi je v 63. minuti dosegel Christian Benteke. Lisice so tako Arsenalu ponudile priložnost, da zasedejo vrh prvenstvene lestvice, a na večerni tekmi pri Southamptonu tega ni znal izkoristiti. Svetniki so zadnjo tekmo "dneva paketov" presenetljivo dobili kar s 4:0, Arsenal pa je boleč poraz doživel po treh zaporednih zmagah.