21.48

Aleš Mejač Robert Berić Agim Ibraimi Goran Cvijanović Darko Milanič NK Maribor NK Maribor

Sobota, 26. 1. 2013, 21.48

Po remiju še zmaga, Ibraimi strelec in asistent

Po remiju na prvi prijateljski tekmi v letu 2013 so nogometaši Maribora tokrat zmagali. Bili so boljši od madžarskega prvoligaša Pecsa.

Odločitev o zmagovalcu na igrišču v Lendavi je padla že v prvem polčasu, ko so vijoličasti vodili z 2:0. V drugem delu igre so gostje zabili en gol in postavili končni izid – Maribor : Pecs 2:1.

Mariborčane je v vodstvo v peti minuti popeljal Agim Ibraimi, ki je uspešno realiziral enajstmetrovko. To je izsilil Aleš Mejač, ki so ga nasprotnikovi branilci na nepravilen način zaustavili v kazenskem prostoru. V 27. minuti je na 2:0 povišal Robert Berić, ki je zadel po podaji strelca prvega zadetka Ibraimija.

Trener vijoličastih je v vsakem polčasu priložnost ponudil različnima ekipama, le Martin Milec in Goran Cvijanović pa sta bila tista, ki sta bila na igrišču od prve do zadnje minute.

V nedeljo imajo Mariborčani prost dan, v ponedeljek pa bodo odpotovali na štiridnevne priprave v Moravske Toplice.