9.04

Nejc Pečnik

Sreda, 15. 6. 2011, 9.04

Pečnikov izstrelek za zmago (video)

Slovenski nogometni reprezentant Nejc Pečnik je z atraktivnim golom, prvim v dresu Krilja Sovjetov, zagotovil tri točke, prvič v tej sezoni pa se je v začetni enajsterici znašel Branko Ilič.

Trinajsti krog ruskega prvenstva se je razpletel po željah obeh slovenskih legionarjev. Nejc Pečnik se je v 13. nastopu končno vpisal med strelce. Mrežo Kubana iz Krasnodarja, znanega tudi po nedavnih nečednostih, ki sta jih bila deležna Črnogorec Nikola Nikezić in Srb Sreten Sretenović, je po atraktivnem strelu zatresel v 59. minuti, nato pa se rezultat ni več spreminjal, tako da je moštvo Krilja Sovjetov osvojili tri dragocene točke, s katerimi je ujelo priključek z najbližjimi sosedi v spodnji polovici razpredelnice. Korošec je na štadionu Metalurg v Samari odigral vso tekmo, od prvega do zaključnega sodnikovega piska pa je soigralcem na zelenici pomagal tudi njegov reprezentančni soigralec Branko Ilič. Ljubljančan je pri domači zmagi nad Spartakom iz Nalčika (3:1) sodeloval vseh 90 minut in prvič v tej sezoni odigral vso tekmo. Lokomotiv si je zmago zagotovil šele v sodnikovem podaljšku, ko sta padla dva zadetka, na lestvici pa se je prebil na tretje mesto.