16.58

Nejc Pečnik

Sobota, 11. 6. 2011, 16.58

Pečnik in Ilič ne počivata

Slovenska nogometna reprezentanta Nejc Pečnik in Branko Ilič bosta poletje preživela delovno, saj rusko prvenstvo v najbolj vročih mesecih ne pozna odmora. V petek sta oba stopila na zelenico.

Korošcu, ki brani barve moštva Krilja Sovjetov iz Samare, je na pripravah pred reprezentančnim gostovanjem na Ferskih otokih ponagajalo zdravje, zato ni odpotoval na sever Evrope. Ko se je vrnil v Rusijo, se je stanje izboljšalo, tako da je v petek odigral tekmo 12. kroga ruske premierlige. V konici napada je na gostovanju pri Volgi prebil vso tekmo, a je skupaj s soigralci ostal praznih rok (0:2). Klubu Nejca Pečnika v ruskem prvenstvu ne cvetijo rože, saj po 12 krogih zaseda zadnje mesto. Zbral je le osem točk, slovenski reprezentant pa se še ni vpisal med strelce. Več razlogov za zadovoljstvo ima Branko Ilič, ki je z moskovskim Lokomotivom remiziral pri Tomu v Tomsku (2:2). Čeprav je nekdanji klub Aleksandra Radosavljeviča vodil že z 2:0, je klub iz ruske prestolnice v zadnjih 15 minutah našel pot do točke. Tudi s pomočjo Ljubljančana, ki je vpisal peti nastop v tej sezoni, tokrat pa odigral ''rekordnih'' 70 minut.

V igro je vstopil v 20. minuti, ko je moral zaradi poškodbe roke igro zapustiti ruski branilec Taras Burlak. Predstavlja prihod novega trenerja, komaj 36-letnega Vladimirja Maminova, novo vzpodbudo za Iliča, ki se v minuli sezoni v Moskvi ni naigral? Lokomotiv je po ducat krogih na šestem mestu, za vodilnim mestnem tekmecem CSKA (ki ima tekmo manj) pa zaostaja tri točke.