20.10

ND Gorica NK Olimpija NK Olimpija Rok Kronaveter Nik Kapun

Sobota, 19. 9. 2015, 20.10

Olimpija šampionsko tudi v Novi Gorici (video)

Nogometaši Gorice so v 10. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti ljubljanski Olimpiji z 0:3 (0:1).

Dvoboj prvouvrščenih ekip je ponudil zelo všečno predstavo, polno priložnosti, na koncu pa razveselil navijače ljubljanskega kluba, ki ostaja na prvem mestu s štirimi točkami prednosti pred Novogoričani. Ti so proti ljubljanskim vratom sprožili številne strele (več kot 20), ki pa so bili po večini nenatančni.

Na drugi strani je Rok Kronaveter unovčil najstrožjo kazen in podajo Andraža Šporarja, Nik Kapun pa je zmago začinil z izjemnim zadetkom dobrih deset minut pred koncem tekme. Za Olimpijo je to že sedma zaporedna zmaga, toliko jih je pred tem v tej sezoni nanizala tudi Gorica, ki prvič v sezoni ni dosegla zadetka.

Prvi polčas je postregel z zelo dinamično, živahno predstavo, v kateri so bili konkretnejši domači nogometaši. Ti so proti ljubljanskim vratom že v prve pol ure sprožili devet strelov (izvedli tudi pet kotov), a so bili vsi po vrsti nenatančni, tudi Amel Džuzdanović je v 28. minuti žogo z desetih metrov poslal čez gol. Na drugi strani je bil Andraž Šporar dvakrat nenatančen, nič bolje ni šlo Mihi Zajcu.

V 41. minuti je pri Gorici do lepe priložnosti prišel še Matija Škarabot, ki je stekel v kazenski prostor in malce z leve strani zgrešil cilj. V 44. minuti je z glavo iz bližine slabo streljal Sandi Arčon, v nasprotnem napadu pa je Alen Jogan zakrivil najstrožjo kazen. Goriški nogometaš je v kazenskem prostoru z vlečenjem na tla podrl Šporarja, z bele točke pa je bil zanesljiv Rok Kronaveter za 1:0.

V drugem polčasu je prvi resno ogrozil tekmečeva vrata Blessing Eleke, ki je zadel okvir vrat v 53. minuti. Šest minut pozneje je do strela z dobrih desetih metrov prišel Šporar, a žogo poslal malo mimo desne vratnice. Sledil je nalet domačih, ki so prišli do nekaj strelov, toda ljubljanska mreža je ostala nedotaknjena. V 79. minuti pa je Nik Kapun odločil zmagovalca, ko je s približno 20 metrov silovito sprožil in zadel v levi zgornji kot goriških vrat.

V 82. minuti je nevarno zagrozil še Matic Fink, ko je prodrl z desne strani, toda Grega Sorčan je dobro posredoval. Pet minut pozneje je z roba kazenskega prostora na drugi strani premalo natančno meril Dino Martinović, v 88. minuti pa je piko na i ljubljanski zmagi postavil Kronaveter, ki je v kazenskem prostoru unovčil lepo podajo Šporarja z desne strani.

Gorica bo v sredo gostovala v Velenju, Olimpija pa bo gostila Zavrč.