Ligue 1 francosko prvenstvo Marseille PSG Nice

Sreda, 15. 5. 2024, 22.54

Francosko prvenstvo, zaostali tekmi

PSG uničil Nici sanje o ligi prvakov

PSG Kylian Mbappe | Kylian Mbappe in druščina so gostovali v Nici. | Foto Reuters

Kylian Mbappe in druščina so gostovali v Nici.

V francoskem prvenstvu smo spremljali zaostali tekmi. Nica je lovila priključek k četrtemu mestu, ki še vodi v kvalifikacije za ligo prvakov v naslednji sezoni, a jo je PSG premagal z 2:1. Pred zadnjim krogom ima zdaj nedosegljive štiri točke zaostanka za Lillom in Brestom, ki se bosta konec tedna potegovala za tretje mesto.

V Nici so vsi trije zadetki padli v prvem polčasu. Bradley Barcola in Yoram Zague sta poskrbela za pariško prednost z 2:0, Mohamed-Ali Cho pa je v 32. minuti znižal zaostanek. Nici pa nato ni uspelo priti do želenega izida, tudi po zaslugi izključitve Melvina Barda v 75. minuti.

Reims je doma ugnal Olympique Marseille, potem ko je Chancel Mbemba v 33. minuti dosegel avtogol.

Krog pred koncem ima PSG 73 točk, Monaco je pri 64 točkah, Lille in Brest pa sta pri 58. Prva tri mesta vodijo v ligo prvakov, četrto pa v kvalifikacije zanjo. Na tem je z 58 točkami Brest.

Na petem mestu, ki pelje v evropsko ligo, bo ligo končala ekipa iz Nice, za četrtim zaostaja za nedosegljive štiri točke. Za šesto, ki vodi v konferenčno ligo, pa se bosta v zadnjem krogu merila Lens in Lyon. Marseille za njima zaostaja za tri točke.