20.36

Elvedin Džinić

Sobota, 4. 10. 2014, 20.36

Nekdanja Mariborčana poskrbela za zmago

Nogometaši velenjskega Rudarja so v 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Kalcer Radomlje z 2:0 (1:0).

Velenjski nogometaši so do tega kroga na 11 tekmah zabili le deset zadetkov. Strelsko formo so si skušali nekoliko popraviti med tednom na pripravljalni tekmi proti Šoštanju, ki so mu nasuli deset golov. Novincu v ligi Radomljam jih niso toliko, dva sta bila povsem dovolj za četrto zmago v sezoni. Na drugi strani so Radomljani, ki so doslej mrežo zatresli vsega skupaj osemkrat, ostali pri skopem strelskem izkupičku in po devetem porazu še naprej tičijo na dnu prvenstvene lestvice.

Uvodnih 25 minut ni ponudilo kakšne resne priložnosti, v 30. minuti pa so domači prišli do vodstva, potem ko je po podaji z leve strani Elvedin Džinić žogo z glavo poslal čez vratarja Vjekoslava Andrića. V 36. minuti so prvič zagrozili tudi gosti, Matic Seferović se je po podaji v globino sam znašel pred Matjažem Rozmanom, a slabo končal akcijo.

V drugem polčasu so prvi resneje sprožili gosti, v 58. minuti je Goran Vuk zadel zunanji del mreže Rudarjevih vrat. Le nekaj trenutkov pozneje je na drugi strani po protinapadu do strela prišel Mario Babić, vendar je Andrić žogo ustavil. V 70. minuti pa je Dragan Jelić podvojil prednost domačih, ko je žogo poslal v prazno mrežo po dobri podaji Denisa Klinarja z desne strani. To je bila tudi zadnja omembe vredna akcija na tekmi.

Velenjčani bodo v 13. krogu 15. oktobra gostovali v Domžalah, Kalcer pa bo gostoval v Ljubljani.