20.21

Tomaž Kavčič turnir Ukrajina

Torek, 4. 6. 2013, 20.21

Mladi slovenski nogometaši v Ukrajini za tretje mesto

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let sodeluje na prijateljskem turnirju v spomin na Valerija Lobanovskega v Kijevu. V uvodni tekmi so jih premagali gostitelji z 1:2 (0:1).

Slovenci, ki v Ukrajino zaradi poškodb in šolskih obveznosti niso potovali v popolni postavi, so sicer imeli lepo priložnost za zmago, saj so domači od 39. minute po izključitvi naprej igrali le z deseterico.

Ukrajinci so povedli že v tretji minuti, ko je z glavo po prekinitvi zadel Leonid Akulinin, mladi Slovenci so izenačili v 54. minuti prek Elvisa Bratanovića, zmagoviti gol pa so Ukrajinci zabili v 72. minuti prek Sergija Bolbata. Sicer sta imeli obe ekipi še nekaj lepih priložnosti, predvsem v prvem polčasu, ko sta zatresli tudi okvir vrat, pri Slovencih je to uspelo Amirju Derviševiću.

"Fantje so pokazali karakter, vendarle igramo z močnimi reprezentancami, Ukrajina je celo gostitelj. Videl sem kar precej pozitivnega, ampak če hočemo kaj več napraviti, ne smemo več delati takih napak v obrambi, ko smo po njih dobili oba gola. V prvem polčasu smo bili povsem enakovredni Ukrajincem, v drugem pa smo puščali nekaj več prostora zadaj, saj smo igrali z igralcem več," je po tekmi povedal selektor Kavčič.

Ta je v prvo postavo dal vratarja Ažbeta Juga, v polju pa so bili Žiga Kous (v 81. minuti ga je zamenjal Matej Palčič), Miha Blažič, Nemanja Mitrović, Amir Dervišević (od 81. Nejc Praprotnik), Blaž Vrhovec (od 46. Žan Majer), Matic Črnic (od 64. Alen Ploj), Andraž Šporar, Enej Jelenič, Matej Pučko (od 46. Elvis Bratanović) in Erik Janža (od 64. Dejan Trajkovski).

V prvi tekmi je Avstrija s 3:0 odpravila Češko. Slednja bo tako v sredo ob 17.30 tekmica Slovenije v boju za tretje mesto, Avstrija in Ukrajina pa se bosta merili v finalu.