20.19

Domžale

Torek, 20. 10. 2015, 20.19

Mladi Domžalčani izgubili s Srbi

Nogometaši srbskega Rada so v drugi tekmi prvega kroga lige prvakov za mlade nogometaše do 19 let po enajstmetrovkah s 3:2 izločili slovenske prvake iz Domžal.

Prva tekma v gosteh se je končala z domžalsko zmago nad Radom z 1:0, tokratna z enakim rezultatom, a v Radovo korist. Na prvi tekmi je že v prvi minuti dobil rdeči karton domžalski vratar Anže Malnar, pri domačih pa sta bila v drugem polčasu izključena Ivan Kričak in Đorđe Denić. Filip Bainović je za Rad zastreljal še enajstmetrovko, edini zadetek na tekmi pa je prispeval Gaber Petric.

Danes je za 1:0 po rednem delu zadel Aleksandar Lutovac v 52. minuti, v dveh podaljških pa gledalci v Domžalah niso videli zadetka. Sledile so enajstmetrovke, po katerih je bilo več veselja v srbskem taboru.

V primeru napredovanja bo naslednji nasprotnik Domžal zmagovalec para Elfsborg - Stjarnan. Tekmovanje je sicer letos bolj zapleteno. Mladinska moštva ekip, ki igrajo v članski ligi prvakov, igrajo po skupinah, zmagovalci skupin se bodo uvrstili v osmino finala tekmovanja. Drugouvrščene ekipe iz vsake skupine pa bodo igrale v tako imenovanem playoffu.

V delu tekmovanja, kjer igrajo Domžale, pa prav tako nastopa 32 državnih mladinskih prvakov, ki se merijo v dveh krogih. Po teh dveh krogih bo znanih osem ekip, ki bodo igrale v playoffu proti zgoraj omenjenim drugouvrščenim ekipam.

V playoffu bodo ekipe igrale po eno tekmo, gostitelji pa bodo klubi iz "domžalskega" dela tekmovanja. V osmini finala bodo zmagovalci skupin igrali tekmo proti zmagovalcem playoffa. Žreb bo določil gostitelje tekem.