Četrtek, 13. 7. 2023, 8.24

Mehika in Panama v finalu zlatega pokala

Panama | Panama je slavila po kazenskih strelih. | Foto Guliverimage

Panama je slavila po kazenskih strelih.

Panama je v prvem polfinalu zlatega pokala, reprezentančnega turnirja pod okriljem zveze Severne in Srednje Amerike ter Karibov (Concacaf), v San Diegu s 5:4 po kazenskih strelih premagala ZDA, branilko naslova.

V rednem delu ni bilo zadetkov, podaljšek se je končal z 1:1. Mehika je nato v Las Vegasu nadigrala Jamajko s 3:0.

Ivan Anderson je povedel Panamo v vodstvo v 99. minuti, šest minut pozneje je za ZDA izenačil Jesus Ferreira, a so nato Američani izgubili po kazenskih strelih.

Henry Martin (2.), Luis Chavez (30.) in Roberto Alvarado v tretji minuti sodnikovega dodatka tekme pa so dosegli gole za zanesljivo slavje Mehike.

Panama še nikoli ni osvojila pokala, tretjič pa bo po letih 2005 in 2013 ter po porazih proti ZDA igrala v finalu. Mehika bo enajstič igrala za naslov, ima pa rekordnih osem zmag (1993, 1996, 1998, 2003, 2009, 2011, 2015, 2019).