Thermometer Blue 0

NK Rijeka Matjaž Kek Roman Bezjak Miral Samardžić Hajduk Split Aleš Mejač

Nedelja, 28. 2. 2016, 3.01

Matjaž Kek se najraje znaša nad simpatijo iz mladosti

Slovenski trener Matjaž Kek v slabih treh letih, odkar vodi Rijeko, še ni izgubil proti splitskemu Hajduku. Niz je nadaljeval v soboto, ko je zmago zagotovil slovenski reprezentant Miral Samardžić.

Derbi 24. kroga hrvaškega prvenstva je potekal na Reki. Rijeka je v 140. jadranskem derbiju splitskemu Hajduku zadala novo zaušnico. Premagala ga je z 1:0 in mu na lestvici ušla za sedem točk, hkrati pa se je vodilnemu zagrebškemu Dinamu, ki bo danes gostil RNK Split, približala na dve točki zaostanka.

"Obožujem zmage nad Hajdukom. Ko imaš v mladosti rad nek klub, ga skušaš pozneje premagati. Zlasti če igraš pred domačim občinstvom. Zasluženo smo zmagali. Odlično smo odigrali prvi polčas, v katerem bi lahko že odločili dvoboj v našo korist," je po poročanju reškega časnika Novi list po zmagi dejal Matjaž Kek, ki je ostal neporažen tudi po svojem 12. dvoboju s Hajdukom.

Kmalu bo začel hoditi v vrtec

V nadaljevanju srečanja so pobudo prevzeli gostje, ki so imeli od 66. minute tudi igralca več, saj je rdeči karton prejel Mate Maleš. Prednosti niso znali izkoristiti, tako da je ostalo pri 1:0 za Rijeko in vnovičnem uspehu Keka proti njegovi simpatiji iz mladosti.

Ko je bil 54-letni Mariborčan še slovenski selektor, je večkrat poudaril, da je v mlajših letih oboževal splitski Hajduk. Všeč mu je bila energija, ki se je sproščala ob igrah dalmatinskega velikana na prejšnjem štadionu (Stari Plac). Osvojila ga je, ko je bil še mladinec Maribora.

"Hajduk je Hajduk. Vedno ga je sladko premagati," je dejal trener Rijeke. Kmalu bo praznoval tretje leto, odkar sedi na na vročem stolčku. Reško ekipo je popeljal tik pod hrvaški vrh. "Tretji rojstni dan na klopi Rijeke? To pomeni, da sem se komaj naučil hoditi, in ne manjka več dosti, ko bom začel hoditi v vrtec," se je pošalil Štajerec, ko je prejemal čestitke za zmago nad Hajdukom.

Razveselil se jih je, saj je bil po zadnjem (in edinem v tej sezoni) porazu na gostovanju pri vodilnem Dinamu deležen nekaterih ostrih kritik. Že pred tekmo je poudaril, da je najboljše zdravilo za boleč poraz v Zagrebu vedno sladka zmaga v jadranskem derbiju.

V prihodnjem krogu čaka Kekovo Rijeko dvoboj s Splitom. Morda bo takrat za srečanje kandidiral tudi tretji Slovenec, ki igra na Rujevici, Aleš Mejač.