14.49

Tim Matavž Milivoje Novakovič Robert Koren Josip Iličić

Petek, 29. 4. 2011, 14.49

Matič prvič, Komac drugič, Travner hitro pod prho (video)

Milivoje Novakovič je v Nemčiji že pri 16 prvenstvenih zadetkih. Darijan Matič je dosegel strelski prvenec v Ukrajini, v polno tudi Andrej Komac in Dejan Rusič. Hitra izključitev Jureta Travnerja.

Samir Handanovič: Po tekmi počitka zaradi kazni kartonov se je Handanovič vrnil v vrata Udineseja, ki se v prvi italijanski ligi bori za mesto v ligi prvakov, a ni mogel preprečiti drugega zaporednega poraza. Videmčani so gostovali pri Fiorentini in izgubili z 2:5. Slovenski vratar je torej prejel pet golov, kar se mu v tej sezoni še ni zgodilo, soigralce pa je z nekaterimi uspešnimi posredovanji rešil še višjega poraza.

Vid Belec: V drugi ligi je Crotone v soboto gostoval pri Vicenzi in zmagal z 2:1. Mladi slovenski vratar je branil 90 minut in bil proglašen za najboljšega igralca tekme.

Jasmin Handanovič: Empoli je v drugi italijanski ligi v nedeljo gostoval pri Sassuolu in izgubil z 0:1. Starejši izmed bratrancev Handanovič je spet sedel na klopi.

Siniša Anđelkovič: Palermo je v nedeljo v prvi italijanski ligi gostoval pri Parmi in izgubil z 1:3, Kranjčana pa spet ni bilo v kadru Videmčanov.

Mišo Brečko: Köln je v soboto dosegel izjemno pomembno zmago v boju za obstanek in doma z 2:0 premagal Bayer Leverkusen, ki se je s tem uspehom tudi teoretično poslovil od boja za naslov prvaka, naslov si je zagotovila Borussia Dortmund. Brečko je zelo dobro igral 90 minut in bil med najbolj zaslužnimi za zmago. Med drugim je z izjemno podajo zaposlil Novakoviča pri golu za vodstvo Kölna z 1:0.

Boštjan Cesar: Chievo je v prvi italijanski ligi v nedeljo gostil Lecce in zmagal z 1:0. Ljubljančan je igral 90 minut.

Branko Ilič: V ruski premierligi je moskovska Lokomotiva v soboto doma gostila Kuban iz Krasnodarja in zmagala z 2:1. Ljubljančan je po dolgem času spet zaigral in v igro vstopil v sodnikovem podaljšku.

Bojan Jokič: Chievo je v prvi italijanski ligi v nedeljo gostil Lecce in zmagal z 1:0. Kranjčana zaradi poškodbe ni bilo v kadru moštva iz Verone.

Matej Mavrič: Kapfenberger SV je v prvi avstrijski ligi v soboto gostoval pri Wacker Innsbrucku Mirana Burgiča in remiziral z 1:1. Mavrič je spet igral od prve do zadnje minute.

Marko Šuler: Gent je v prvi belgijski ligi v ligi za prvaka že v petek gostoval pri Standardu v Liegu in izgubil z 0:1. Slovenski branilec je igral 90 minut.

Armin Bačinovič: Palermo je v nedeljo v prvi italijanski ligi gostoval pri Parmi in izgubil z 1:3, Mariborčan je igral v prvem polčasu.

Valter Birsa: Auxerre je v prvi francoski ligi v gosteh pri do tega kroga vodilnemu Marseillu remiziral z 1:1. Birsa je tekmo začel v prvi postavi in bil na igrišču do 71. minute, ko je njegova ekipa izgubljala z 0:1.

Josip Iličić: Palermo je v nedeljo v prvi italijanski ligi gostoval pri Parmi in izgubil z 1:3, Kranjčan je igral v prvem polčasu.

Andraž Kirm: Wisla Krakov je v prvi poljski ligi izgubila še drugič zapored in pred domačimi navijači v soboto proti Gorniku klonila z 0:2. Kirm je igral 90 minut in zapravil dve lepi priložnosti.

Robert Koren: V prvi angleški ligi je Hull City v nedeljo gostil Crystal Palace in remiziral z 1:1. Kapetan slovenske reprezentance je tako kot vedno igral vso tekmo. Izkazal se je s podajo za edini zadetek ''tigrov'', na začetku drugega polčasa pa je njegov strel zaustavila prečka.

Aleksander Radosavljevič: V nedeljo je v prvi nizozemski ligi Kranjčan z Ado Den Haagom gostil Groningen Tima Matavža in izgubil z 2:4. Radosavljevič je igral vso tekmo.

Goran Šukalo: Primorski vezist, ki se je sredi tedna znašel v središču pozornosti zaradi domnevne vpletenosti v afero stav, je z Duisburgom v soboto gostoval pri FSV Frankfurtu in zmagal s 4:0. Šukalo je igral 90 minut.

Zlatko Dedič: Bochum je v drugi nemški ligi bo že v petek gostil Union Berlin in zmagal s 3:0. Koprčan je tokrat obsedel na klopi.

Zlatan Ljubijankič: Gent je v prvi belgijski ligi v ligi za prvaka že v petek gostoval pri Standardu v Liegu in izgubil z 0:1. Slovenski napadalec je igral 90 minut in si v tem času prislužil rumeni karton.

Tim Matavž: V nedeljo je Groningen v prvi nizozemski ligi gostoval pri Adu Den Haagu Aleksandra Radosavljeviča in zmagal s 4:2. Matavž, ki je v prejšnjem krogu prvič po poškodbi zadel, tokrat ni igral. Med tednom je imel težave s poškodbo mišice, zato je tekmo začel na klopi in tam ostal do zadnjega sodnikovega žvižga.

Milivoje Novakovič: Köln je v soboto dosegel izjemno pomembno zmago v boju za obstanek in doma z 2:0 premagal Bayer Leverkusen, ki se je s tem uspehom tudi teoretično poslovil od boja za naslov prvaka, naslov si je zagotovila Borussia Dortmund. Novakovič je bil junak srečanja in zabil oba gola na tekmi. Prvič se je med strelce vpisal v 67., drugič pa v 82. minuti. Izkušeni Ljubljančan je prišel do osebnega rekorda v elitni nemški ligi, saj je trenutno že pri 16 zadetkih v tej sezoni v prvenstvu. To ga uvršča na visoko tretje mesto lestvice strelcev. Nejc Pečnik: Krilja Sovjetov so v ruski premierligi v nedeljo pred domačimi navijači gostila nogometaše Rubina Kazana in remizirala z 2:2. Tokrat je Dravograjčan tekmo začel na klopi in v igro prišel v 61. minuti.