8 let, 5 mesecev

NK Olimpija NK Olimpija Luka Koper

Sreda, 27. 8. 2014, 21.58

Ljubljančani na Bonifiki slavili tesno zmago (video)

Nogometaši Olimpije so v zaostali tekmi 2. kroga Prve lige Telekom Slovenije v gosteh premagali Luko Koper z 2:1 (1:0).

Koprčani so v dvoboju z Ljubljančani doživeli četrti zaporedni poraz in drugi v nizu na domačem igrišču, Ljubljančani pa so se s četrto zmago zavihteli na drugo mesto.

Bolje so v tekmo krenili gostje, ki so povedli v prvem napadu. Aleksandar Rodić je v kazenskem prostoru žogo z glavo lepo spustil do Nika Omladiča, ki se je poigral s koprsko obrambo, nato pa z natančnim diagonalnim strelom v desni spodnji kot dosegel vodilni zadetek. Domači so poskušali tri minute kasneje, ko je Miha Gregorič streljal z glavo, a naravnost v roke gostujočega vratarja Aleksandra Šelige. To je bilo vse, kar so gledalci videli v prvem polčasu od obeh ekip.

Drugi polčas je bil zanimivejši, nogometaši obeh ekip pa so bili tudi konkretnejši. V 56. minuti je zelo dobro streljal Omladič z 20 metrov, žoga pa je za las zgrešila cilj. Domen Črnigoj je dve minuti kasneje poskušal izenačiti, a je z dokaj ugodnega položaja streljal prek gola. V 69. minuti je Leo Štulac z 20 metrov močno streljal proti golu gostov, žoga je nekoga oplazila in spremenila smer, Šeliga pa je s skrajnimi močmi žogo izbil v polje.

V 77. minuti je Andraž Šporar s svoje polovice krenil v nasprotni napad ter pritekel osamljen pred Božidarja Radoševiča, ga preigral in povišal na 2:0.

Zadnje minute so minule v pritisku domačinov, Jaka Štromajer je v 88. minuti podal do Mitje Lotriča, ki pa je iz dokaj ugodnega položaja nastreljal Šeligo. Dve minuti kasneje je Domen Črnigoj prodrl po desni strani, močan predložek pa je Lotrič izkoristil in s peto iznajdljivo znižal na 1:2, kar je bil tudi končni izid.