Ponedeljek, 23. 9. 2024, 21.17

3 dni, 7 ur

Kraljevi pokal v Savdski Arabiji

Brez Cristiana Ronalda so se komaj rešili

Cristiano Ronaldo in Georgina Rodriguez | Cristiano Ronaldo še čaka na prvo lovoriko v domačem tekmovanju v Savdski Arabiji. Lani je sicer osvojil arabski pokal prvakov. | Foto Guliverimage

V Savdski Arabiji poteka kraljevo pokalno tekmovanje. Al Nassr se je uvrstil v osmino finala, a se je moral za napredovanje pošteno namučiti. Novi trener Al Nassra Stefano Pioli je na gostovanje pri drugoligašu Al Hazemu odšel brez številnih zvezdnikov, kar bi se mu skoraj maščevalo, saj je že močno dišalo po podaljšku. Manjkal je tudi Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo
Sportal Dekle, ki je nahranilo lačnega Cristiana Ronalda

Portugalski nogometni superzvezdnik Cristiano Ronaldo v Savdski Arabiji še čaka na svojo prvo domačo klubsko lovoriko. Morda jo dočaka v kraljevem pokalnem tekmovanju. V prejšnji sezoni je v finalu po izvajanju 11-metrovk ostal praznih rok proti Al Hilalu. Kako bo v tej sezoni? Al Nassr je preskočil uvodno oviro, v 1/16 finala je v gosteh premagal drugoligaša Al Hazem.

Čeprav je veljal za velikega favorita, je do zmage prišel šele v sodnikovem podaljšku, ko je za končnih 2:1 zadel Nawaf Bu Washl. Pred tem je Al Nassr v izdihljajih prvega polčasa povedel prek Senegalca Sadia Maneja, a se drugoligaš Al Hazem ni predal in v 62. minuti izenačil na 1:1. Nadaljevanje je ponudilo zanimiv nogomet, favorizirani Al Nassr pa se je sramoti, nepričakovanemu izpadu že v 1/16 finala pokalnega tekmovanja, izognil v 92. minuti.

Novi trener Al Nassra Stefano Pioli se je odločil, da 39-letnemu prvemu zvezdniku kluba Cristianu Ronaldu omogoči počitek. Portugalec se je v petek izkazal na prvenstveni tekmi, kjer se je vpisal med strelce proti Al-Ettifaqu (3:0). Pred Al Nassrom sta dve zelo pomembni tekmi. V petek se bo v prvenstvu pomeril z Al-Wehdo, nato pa še v azijski ligi prvakov s katarskim Al-Rayyanom. Ronaldo je zaradi viroze izpustil prvo tekmo azijske lige prvakov proti Al-Shorti (1:1).