Rok Plestenjak

Sreda,
30. 9. 2015,
1.13

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Kevin Kampl Barcelona Bayer Leverkusen Roger Schmidt

Sreda, 30. 9. 2015, 1.13

8 let, 7 mesecev

Kevinu Kamplu se je svet zrušil v dveh minutah: Tako je pač v nogometu

Rok Plestenjak

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Slovenski reprezentant Kevin Kampl je bil na tekmi v Barceloni na dobri poti, da z Bayerjem priredi enega največjih presenečenj v tej evropski sezoni, a je na njegovo smolo idila trajala le 79 minut.

Spomin na Basel je še grenak. Slovenska izbrana vrsta s Kevinom Kamplom je v kvalifikacijah zapravila vodstvo z 2:0 in na koncu šokantno ostala brez zmage, s katero bi si morda že zagotovila nastop na EP 2016. Razočaranje po porazu z 2:3 je bilo nepopisno, Švica pa je prvi zadetek, s katerim je vstala od mrtvih in začela loviti priključek s Katančevo četo, dosegla šele v 80. minuti. Naključje ali ne, Bayer je imel v torek imenitno priložnost, da senzacionalno v gosteh premaga Barcelono in prekine njen niz domačih zmag na evropskih tekmah. Moštvo iz Leverkusna se je odlično upiralo Kataloncem, ki so nastopili brez Lionela Messija, kar se je poznalo v napadu in določenih izbruhih brezidejnosti pred vrati lekarnarjev.

Nemci so imeli v žepu odmevno zmago, nato pa je pritisk Barcelone, ki je rastel iz minute v minuto, le obrodil sadove. Evropski prvaki so zadeli v polno v 80. minuti, dobili zalet in ga na krilih izvrstnega strela Luisa Suareza pretopili v končno zmago z 2:1.

Popoln preobrat se je pripetil v pičlih 93 sekundah, v Kamplovi glavi pa se je zagotovo odvrtel vsaj delček razočaranja, bolečega spomina z nenavadne reprezentančne tekme v Baslu.

Kampl: Tako se pogosto dogaja v nogometu

Ponovno je ostal praznih rok, čeprav je dišalo do veličastni zmagi. Ponovno je njegovo moštvo izgubilo, čeprav ni igral slabo. Ponovno pa je objokoval tudi prvi prejeti zadetek, dosežen ravno v 80. minuti. "Zelo smo razočarani. Če dobiš v tako kratkem času dva zadetka, je poraz zelo grenak. Imeli smo priložnost, da bi povečali vodstvo in dosegli še kakšen zadetek, a je nismo izkoristili. Če ne daš zadetka, ga pogosto nato prejmeš. Tako se pogosto dogaja v nogometu," je slovenski reprezentant povedal v mikrofon Sky Sports.

Na tekmi v Barceloni se je v statistiko vpisal z rumenim kartonom, ki ga je prejel ob koncu srečanja po prekršku nad Sergiem Busquetsom. V prvem polčasu se je 24-letnik iz Solingena znašel v dveh zrelih priložnostih. Najprej je njegov strel za las zgrešil cilj, tako da so si lahko navijači Barcelone oddahnili, drugega pa je obrambna vrsta španskih prvakov pravočasno blokirala.

Trener Bayerja: Žalostni smo, ker si nismo prislužili nagrade

Ostalo je pri 2:1, veselje v domačih vrstah pa je bilo nepopisno, saj so soigralci zmago namenili osmoljencu Messiju, ki bo moral počivati vsaj še poldrugi mesec, če ne še več. Na seznamu poškodovanih se mu je pridružil še Andres Iniesta, kar je domači tabor po srečanju z Bayerjem napolnilo z mešanimi občutki.

Pri gostih občutki niso bili tako mešani, saj sta prevladovala razočaranje in žalost. "Žalostni smo, ker si nismo prislužili nagrade za zelo dobro predstavo. Moramo priznati, da je bil drugi zadetek Barcelone posledica izjemnega individualnega znanja. Po tem golu se nismo več znali vrniti," je pojasnil trener Bayerja Roger Schmidt, ki bo moral na odmeven skalp v ligi prvakov počakati še malce časa.

Moštvo iz Leverkusna po dveh nastopih v ligi prvakov za vodilno Barcelono zaostaja le točko, v nadaljevanju pa ga čakata dve tekmi z ranjeno Romo.