Zlatko Dedić Kaiserslautern Dynamo Dresden

Nedelja, 1. 12. 2013, 8.55

2 leti

Kako je Dedić potopil Kaiserlautern? (video)

Slovenski reprezentant Zlatko Dedić je najnovejši junak Dynama. Ko je v soboto v Dresdnu gostoval Kaiserslautern in v 73. minuti povedel z 2:1, je v igro prišel Koprčan in kmalu določil zmagovalca.

Rumeno-črni so v soboto na prepolnem štadionu Glücksgas gostili Kaiserslautern, ki je na dvoboju 16. kroga druge nemške lige pričakoval novo zmago in vrnitev na prvo mesto. Iz te moke pa ni bilo kruha, čeprav je dolgo dobro kazalo štirikratnim nemškim prvakom, ki so v tej sezoni v odlični formi.

Ko so gostje v 73. minuti prešli v vodstvo z 2:1, so bili na pragu zastavljenega cilja, a se je nato trener Dynama Olaf Janssen hitro odločil za dve menjavi, osvežil moči v napadu in zadel v polno. Najprej je Francoz Idir Ouali v 79. minuti poskrbel za izenačenje, že v prihodnjem napadu pa so tribune v Dresdnu ponorele, saj je gostiteljem uspel popoln preobrat. Zadetek za 3:2, ki je pozneje obveljal do konca in gostiteljem prinesel tri točke, je z atraktivnim strelom z roba kazenskega strela dosegel Zlatko Dedić. To je bil tretji zadetek slovenskega legionarja v tej sezoni. V igro je vstopil šele 15 minut pred koncem rednega dela, a postal zlati adut Dynama, ki se je na razpredelnici povzdignil na 14. mesto.

Na prvem mestu ostaja Köln, ki je izkoristil spodrsljaj Kaiserslauterna in mu ušel za dve točki. Kozlički so že v petek s prepričljivim rezultatom 3:0 osvojili "piratsko gnezdo" v okolici Hamburga. Na znamenitem Millerntoru v St. Pauliju sta zaigrala tudi kapetan Kölna Mišo Brečko in občasni slovenski reprezentant Dominic Maroh. Odigrala sta vso tekmo.