3. 10. 2022,
23.00

1 leto, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,12

Jaka Bijol Sandi Lovrič Inter Milano AC Milan Udinese Petar Stojanović Lovro Štubljar Samir Handanović serie A italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 3. 10. 2022, 23.00

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 8. KROG

Bijol v sodnikovem dodatku zagotovil tri točke Udineseju

Jaka Bijol | Jaka Bijol je prispeval zmagoviti zadetek za Udinese, ki je z 2:1 v gosteh premagal Verono.  | Foto Guliverimage

Nogometaši Udineseja s slovenskima članoma Jako Bijolom in Sandijem Lovrićem so v gosteh z 2:1 premagali Verono. Zmagoviti zadetek je dosegel prav Bijol v sodnikovem dodatku. V soboto je vodilni Napoli doma s 3:1 premagal Torino, Inter s Samirjem Handanovićem je moral z 1:2 priznati premoč Romi, brez točk pa je ostal tudi Empoli s Petrom Stojanovićem, ki je po treh zadetkih v sodnikovem podaljšku z 1:3 klonil proti Milanu. V nedeljo so nogometaši Atalante premagali Fiorentino z 1:0 in se po točkah izenačili z Napolijem na vrhu ligaške lestvice.

Jaka Bijol Udinese
Sportal Vroči Slovenec razvnel domišljijo navijačev v Italiji

Udinese je imel pred tekmo peto izhodišče na lestvici, če bi zmagal, bi skočil na tretje, le s točko zaostanka za Napolijem in Atalanto. A Videmčanom sprva ni šlo vse po načrtih, domači, ki so v spodnjem delu lestvice, so igrali čvrsto v obrambi, v prvem polčasu pa je zadel Josh Doig.

Sandi Lovrić je bil na igrišču vse do 67. minute. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Sandi Lovrić je bil na igrišču vse do 67. minute. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Udinese, pri katerem je Jaka Bijol odigral celo tekmo, Sandi Lovrić pa je bil tudi v začetni postavi in na igrišču do 67. minute, je v nadaljevanju pritiskal, imel veliko premoč pri posesti žoge in številne priložnosti, zadel tudi okvir gola.

Ko je že kazalo, da bo iztržil le neodločen izid, za izenačenje je poskrbel Beto v 70. minuti, pa je v sodnikovem dodatku po podaji Lazarja Samardžića Bijol pred vrati neoviran z natančnim strelom z glavo zadel za zmago.

Napoli ostaja na vrhu serie A. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Napoli ostaja na vrhu serie A. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Vodilni Napoli je v tem krogu Torino premagal s 3:1, Atalanta pa z 1:0 Fiorentno. Milanski Inter s slovenskim vratarjem Samirjem Handanovićem je izgubil z Romo z 1:2, Empoli Petra Stojanovića - igral je celo tekmo - in Lovra Štubljarja, ki ga zaradi poškodbe ni bilo v kadru, pa je klonil proti Milanu z 1:3.

Samir Handanović je z Interjem klonil proti Romi. | Foto: AP / Guliverimage Samir Handanović je z Interjem klonil proti Romi. Foto: AP / Guliverimage

Italijansko prvenstvo, 8. krog:

Sobota, 1. oktober:
Napoli : Torino 3:1 (3:1)
Inter Milano : Roma 1:2 (1:1)
Samir Handanović (Inter) je branil celo tekmo

Empoli : AC Milan 1:3 (0:0)
Petar Stojanović (Empoli) je igral celo tekmo, Lovro Štubljar (Empoli) zaradi poškodbe ni bil v kadru

Hellas Verona : Udinese 1:2 (1:0)
Sandi Lovrić je za Udinese igral do 67. minute; Jaka Bijol je odigral celo tekmo in dosegel drugi gol za Udinese.