14. 5. 2017,
22.42

Thermometer Blue 1,28

italijansko prvenstvo Jasmin Kurtić Josip Iličić Jan Mlakar Andrej Kotnik Samir Handanović Valter Birsa Boštjan Cesar Miha Zajc

Nedelja, 14. 5. 2017, 22.42

Italijansko prvenstvo, 36. krog

Roma prestavila slavje Juventusa, prvenec Mihe Zajca #video

Juventus Roma | Foto Reuters

Nogometaši Empolija so v 36. krogu italijanskega prvenstva izgubili še 20. v tej sezoni in hodijo po robu izpada. Edina pozitivna stvar poraza s 2:3 proti Cagliariju je zadetek Mihe Zajca, ki je svoj prvi zadetek v dresu italijanskega prvaligaša zadel le tri minute po vstopu v igro. Šest minut kasneje je poskrbel še za podajo, vseeno to ni bilo dovolj niti za točko. Osrednja pozornost dneva je bila nemanjena derbiju Romo in Juventusom. Sinovi volkulje so zmagala s 3:1 in vsaj do naslednjega kroga prestavili slavje stare dame.

Občasni slovenski reprezentant se je v Italijo konec januarja preselil iz Olimpije. Čeprav so mu pri Empoliju bojda garantirali prvo postavo, so se te obljube izkazale za neresnične. Zajc je na prvih treh tekmah pri Empoliju še dobil nekaj drobtinic, skupaj 29 minut, nato pa je sledila suša.

Nekdanji član Olimpije na klopi Empolija obesedel kar na 11. zaporednih tekmah, danes pa je le dobil priložnost in jo takoj izkoristil. Le tri minute po vstopu je najprej mojstrsko zadel, nato pa še podal za znosnejši poraz Massimu Maccaroneju (2:3).

Empoli ima pred zadnjima dvema krogoma le točko več kot Crotone, ki bi se v tem trenutku preselil v drugo ligo.

Zadetek Mihe Zajca:

Kriza Interja se nadaljuje. Milanisti, ki so pred dnevi odslovili tudi trenerja Stefana Piolija, so izgubili tudi proti Sassuolu (1:2) in praznih rok ostali še četrtič zapored.

Na prvi tekmi 36. kroga italijanskega prvenstva je Fiorentina Josipa Iličića in Jana Mlakarja premagala Lazio (3:2). Slovenca nista dobila priložnosti za igro.

Večerni obračun med Atalanto Jasmina Kurtića in AC Milanom se je končal z remijem (1:1). Točka je bila dovolj, da bo Atalanta po dolgih letih Italijo spet zastopala v evropskih tekmovanjih.

Italijansko prvenstvo, 36. krog:

Sobota:
Fiorentina : Lazio 3:2 (0:0)
Babacar 67., Kalinić 73., Lombardi 76./a.g.; Keita 55., Murgia 81.
Josip Iličić (Fiorentina) ni dobil priložnosti za igro.
Jan Mlakar (Fiorentina) ni dobil priložnosti za igro.

Atalanta : AC Milan 1:1 (1:0)
Conti 44.; Deulofeu 88.
Jasmin Kurtić (Atalanta) je v igro prišel v 71. minuti.

Nedelja:
Inter : Sassuolo 1:2 (0:1)
Eder 70.; Iemmello 36., 50.
Samir Handanović (Inter) je branil celotno tekmo.

Bologna : Pescara 3:1 (1:1)
Destro 8., 90.+1, Di Francesco 48.; Bahabeck 24.

Cagliari : Empoli 3:2 (3:0)
Sau 7., Faria 17., 45.; Zajc 79., Maccarone 85.
Miha Zajc (Empoli)  je v igro vstopil v 76. minuti, tri minute kasneje pa je dosegel prvi zadetek v dresu Empolija. Šest minut kasneje je še podal za zadetek Maccaroneja.

Crotone : Udinese 1:0 (1:0)
Andrej Kotnik (Crotone)  ni dobil priložnosti za igro.

Palermo : Genoa 1:0 (1:0)