12. 11. 2023,
22.52

5 mesecev, 2 tedna

Thermometer Blue 0,03

Atalanta Napoli Inter Juventus Roma AC Milan David Pejičić Sandi Lovrič Jaka Bijol Udinese serie A italijansko prvenstvo

Nedelja, 12. 11. 2023, 22.52

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 12. KROG

Inter se je vrnil na vrh, spodrsljaj prvakov, osmi remi Udineseja

Inter : Frosinone | Inter ostaja vodilni v Serie A. | Foto Guliverimage

Inter ostaja vodilni v Serie A.

Na zadnji nedeljski tekmi 12. kroga je Inter z 2:0 premagal Frosinone in se vrnil na prvo mesto, na katerem ga je s sobotno zmago prehitel Juventus. Branilec naslova Napoli je doma izgubil proti 17. Empoliju, ki si je pomembno zmago v boju za obstanek priigral v sodnikovem dodatku z golom Viktorja Kovalenka. Udinese z Jako Bijolom (igral je vso tekmo in prejel rumeni karton) in Sandijem Lovrićem (igral je od 71. minute) je po senzacionalni zmagi nad Milanom v prejšnjem krogu tokrat remiziral z Atalanto. To je še osmi remi Videmčanov to sezono. Rimski derbi med Laziem in Romo se je končal brez gola in zmagovalca. Milan je proti Lecceju v soboto vodil z 2:0, na koncu pa iztržil le remi.

Italijansko prvenstvo, 12. krog:

Nedelja, 12. november:

Bayern Harry Kane
Sportal Neverjetna drama na Danskem. Man Utd od raja do pekla.
RB Leipzig Benjamin Šeško
Sportal Šešku prva postava in osmina finala, Oblak nepremagan do "teniške" zmage

Gola za Inter sta dosegla Federico Dimarco in Hakan Calhanoglu. Za zmago Juventusa sta zadela Bremer v 60. in Daniele Rugani v 70. minuti. Pet minut kasneje je edini gol za goste dosegel Alberto Dossena.

Juventus je v soboto nadaljeval zmagoviti niz. | Foto: Reuters Juventus je v soboto nadaljeval zmagoviti niz. Foto: Reuters

Milan je proti Lecceju zapravil vodstvo z 2:0. | Foto: Reuters Milan je proti Lecceju zapravil vodstvo z 2:0. Foto: Reuters

Milan je bil proti Lecceju po polčasu v odličnem položaju, a se je na koncu po drami lahko veselil točke. Milan je po zadetkih Olivierja Girouda in Tijjanija Reijndersa po 35 minutah vodil že z 2:0, a so se domači v drugem polčasu uspeli vrniti v igro. Na 1:2 je najprej v 66. minuti znižal Nicola Sansone, štiri minute kasneje pa je izid izenačil Lameck Banda. Za nameček je v napetem zaključku v svojem stotem nastopu za Milan rdeči karton po razburjanju prejel Giroud, zatem pa je za Milan sledil še en šok, saj je v 94. minuti s približno 35 metrov vratarja Maignana s strelom presenetil Roberto Piccoli in zadel za vodstvo Lecceja, a je glavni sodnik srečanja po ogledu posnetka presodil, da je bil pred golom storjen prekršek v napadu, in zadetek razveljavil, obračun pa se je končal z 2:2.