30. 10. 2017,
22.43

Thermometer Blue 0,23

1

italijansko prvenstvo Juventus AC Milan Josip Iličić Jasmin Kurtić Andrej Kotnik Valter Birsa Boštjan Cesar Samir Handanović Inter Vid Belec Napoli

Ponedeljek, 30. 10. 2017, 22.43

Italijansko prvenstvo, 11. krog

Handanović zakuhal 11-metrovko, a ta neporaženega Interja ni stala zmage #video

1

Samir Handanović | Foto Getty Images

Inter slovenskega vratarja Samirja Handanovića je v 11. krogu serie A z 2:1 slavil pri Veroni in ostal nepremagan v domačem prvenstvu. Z zmago je skočil na drugo mesto, pred aktualnega prvaka Juventus.

Inter je na gostovanju povedel v 36. minuti, ko je domačega vratarja Andradeja Nicolasa ugnal Iglesias Borja Valero. Gostje so prednost držali vse do 59. minute, ko je po Handanovićevemu skakalnem vložku Verona prišla do 11-metrovke. Z bele točke je streljal Giampaolo Pazzini in izenačil. A ni prav dolgo ostalo pri 1:1, osem minut zatem je namreč Ivan Perišić poskrbel za novo vodstvo Interja in končnih 1:2.

Poteza Samirja Handanovića za 11-metrovko:

Črna slovenska nedelja

V nedeljo je bilo v italijanskem prvenstvu spet polno slovenski nastopov. Jasmin Kurtić in Josip Iličić sta izgubila Vidmu, neuspešna sta bila tudi Valter Birsa in Boštjan Cesar, ki sta s Chievom visoko klonila pri Sampdorii (4:1).

Slovenski dvojec pri Atalanti je začel od prve minute, Kurtić je goste celo povedel v vodstvo, a Udinese se ni dal in po preobratu slavil z 2:1. Atalanta je imela v 84. minuti priložnost, da pride do izenačanja, a je Bryan Cristante zgrešil enajstmetrovko. Kurtić je odigral celotno srečanje, Iličić pa je bil zamenjan v 74. minuti.

Pri Chievu je pri edinem zadetku Verončanov s podajo izkazal Valter Birsa, a to ne bo razlog za kakršnokoli slavje, saj so gostje pri Sampdorii izgubili s kar 1:4. Birsa je odigral celotno srečanje, Boštjan Cesar pa je sedel na klopi.

Benevento pred neslavnim rekordom

Nadaljuje se tudi kriza Beneventa. Ta je s 1:5 izgubil proti Laziu in tudi po enajstih krogih ostaja brez točk. Vid Belec, ki je visok poraz svojega kluba spremljal z rezervne klopi, druščina je izenačila rekord Grenobla iz leta 2008/09, ko je ta prav tako izgubil na prvih enajstih zaporednih tekmah. Belčeve v naslednjem krogu čaka Juventus, kar pomeni, da bodo težko preprečili, da ne bi pri tem neslavnem dosežku ostali sami na vrhu.

Edina ekipa s slovenskim predstavnikom v svojih vrstah, ki se je v nedeljo veselila zmage, je bil Crotone. Ta je presenetljivo premagal Fiorentino, žal pa Andreja Kotnika spet ni bilo v kadru ekipe.

Derbi dobil Juventus

V sobotnem derbiju na San Siru je slavil Juventus. Stara dama je bila pod pritiskom, saj si ni smela privoščiti poraza, ker bi Napoliju in Interju dovolila, da spet pobegneta. Juventus z Milančani ni imel težav, oba zadetka za prvake je dosegel Gonzalo Higuain.