19. 5. 2021,
22.54

2 leti, 11 mesecev

Thermometer Blue 0,90

nogomet Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Josip Iličić Juventus Atalanta italijanski pokal

Sreda, 19. 5. 2021, 22.54

Italijanski pokal, finale

Juventus prek Iličićevih do pokalne lovorike

Juventus pokal | Nogometaši Juventusa so zmagovalci italijanskega pokala. | Foto Guliverimage

Nogometaši Juventusa so zmagovalci italijanskega pokala.

Nogometaši Juventusa, ki so po dolgih letih predali krono prvaka Italije, so v finalu italijanskega pokala poskrbeli, da sezone ne bodo končali brez osvojene lovorike. Do 14. pokalnega naslova so prišli po zmagi nad Atalanto (2:1), za katero je Josip Iličić igral od 76. minute.

Italijanski pokal

Atalanta : Juventus 1:2 (1:1)
Malinovski 41.; Kuluševski 31., Chiesa 73.

Sklepno dejanje italijanskega pokalnega tekmovanja v aktualni sezoni je pripadlo Juventusu, ki ga je v vodstvo v 31. minuti popeljal Šved Dejan Kuluševski. Deset minut pozneje je Ruslan Malinovski z 20 metrov ugnal nemočnega vratarja Gianluigija Buffona in postavil izid prvega polčasa.

V 73. minuti je po dvojni podaji s Kuluševskim za novo vodstvo Juventusa poskrbel Federico Chiesa, rezultat obračuna, na katerem je Josip Iličić igral od 76. minute, pa se ni več spremenil.

Juventus je prišel do 14. pokalne lovorike v Italiji, kar je največ med vsemi moštvi. Druga Roma jih ima devet.

Se Ronaldo po sezoni poslavlja?

V zadnjih dneh se veliko govori tudi o tem, da bo Cristiano Ronaldo po tej sezoni zapustil Juventus. Najprej je za to poskrbela njegova mama, ki je, potem ko je Sporting osvojil portugalsko prvenstvo, navijačem obljubljala, da ga bo prepričala o vrnitvi domov. V ponedeljek pa smo na družbenih omrežjih lahko zasledili tudi posnetke, na katerih portugalski virtuoz seli svoj vozni park iz Torina.

Sportal Juventus brez lige prvakov? Delitev točk v Rimu.