Andres Iniesta

Petek, 31. 8. 2012, 9.25

Iniesta pred Messijem in Ronaldom: Hvala soigralcem

Zvezni igralec španske nogometne reprezentance in eden ključnih mož Barcelone Andres Iniesta je najboljši nogometaš stare celine v minuli sezoni po izboru Uefe. Zahvaljuje se predvsem soigralcem.

Iniesta je v glasovanju 53 evropskih športnih novinarjev prehitel moštvenega kolega in lanskega zmagovalca, Argentinca Lionela Messija, ter zvezdnika Reala Madrida, Portugalca Cristiana Ronalda. Iniesta je dobil 19, Messi in Ronaldo pa po 17 glasov. Ne Messi, ki je v vseh tekmovanjih dosegel 73 zadetkov, ne Ronaldo, ki jih je zabil 60 in osvojil naslov španskega prvaka, nista prepričala Uefe.

"Zelo sem srečen in vesel. Dobiti to priznanje je izjemna čast. Zahvaljujem pa se tudi svojim soigralcem, ki so mi vse to omogočili," je po prejetju nagrade, ki mu jo je podelil predsednik Uefe Michel Platini, povedal 28-letni Andres Iniesta, ki je s Španijo letos ubranil naslov evropskega prvaka. V prejšnji klubski sezoni je 28-letni Iniesta z Barcelono izpadel že v polfinalu lige prvakov proti Chelseaju, v prvenstvu pa je moral priznati premoč madridskemu Realu. Barcelona se je morala zadovoljiti z zmago v kraljevem pokalu.

Najboljšega evropskega nogometaša v minuli sezoni so razglasili sinoči na prireditvi v monaški kneževini po žrebu parov skupinskega dela lige prvakov.

Iniesta ima za seboj sijajno sezono, v kateri je bil eden ključnih tvorcev zgodovinskega uspeha španske izbrane vrste na evropskem prvenstvu v Ukrajini in na Poljskem, kjer je Španija že drugič zapored osvojila naslov evropskega prvaka in osvojila že tretji veliki mednarodni turnir zapored.