6.54

NK Maribor NK Maribor Samir Handanović

Torek, 18. 10. 2011, 6.54

Handanovića prerešetana, gol Kirma (video)

Nogometašem Maribora v 4. krogu skupinskega dela lige Europa ni uspelo presenečenje v Bragi. Slednja si je zmago zagotovila že v prvem polčasu. Zadetek Andraža Kirma (Wisla), katastrofa Udineseja.

Mariborčani, ki so v zadnjem krogu remizirali z Brago, niso ponovili podobnega scenarija. Tekmo so po napaki vratarja Jasmina Handanoviča začeli slabo, prejeli prvi zadetek že v četrti minuti, do konca prvega polčasa pa klonili še dvakrat. V drugem polčasu je Dalibor Volaš znižal na 1:3, a so potem domači zadeli še dvakrat ter prišli do visoke zmage.

Tim Matavž je začel v začetni enajsterici PSV, s soigralci je doma s Hapoelom iz Tel Aviva zaostajal že z 1:3, vendar se je tekma končala brez zmagovalca, slovenski napadalec pa se med strelce ni vpisal. Kljub remiju se je PSV kot prvi uvrstil v nadaljevanje tekmovanja. Samir Handanovič je z Udinesejem v Španiji doživel manjšo katastrofo, Wisla Andraža Kirma je izgubila s Fulhamom, slovenski reprezentant pa je dosegel častni zadetek svoje ekipe, Branko Ilić, ki je igral vso tekmo, je z moskovsko Lokomotivo v Atenah prišel do polnega izkupička.