Granada

Nedelja, 19. 6. 2011, 11.00

Granada po 35 letih spet v prvi ligi

Nogometaši Granade so si prvič po 35 letih in sezoni 1975/76 vnovič priigrali nastope v prvi španski ligi.

Sinoči so na povratni tekmi kvalifikacij za prvoligaško konkurenco proti Elcheju iztržili remi - 1:1 in se v prvo ligo uvrstili po zaslugi zadetka v gosteh, saj se je prva tekma na jugu Španije končala brez golov.

Granada se očitno vrača na pota stare slave, saj je klub še pred šestimi leti igral v četrti ligi, zdaj pa se je vrnil med prvoligaše. Odločilni gol je tokrat v 28. minuti dosegel Nigerijec Odion Jude Ighala v 28. minuti,m častni gol za domače je v 81. minuti dosegel Xumetra.