7 let, 12 mesecev

Dejan Žigon NK Gorica

Sobota, 11. 5. 2013, 20.07

Gorica povsem blizu cilja

Nogometaši Gorice so v 32. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Aluminij iz Kidričevega z 2:0 (1:0).

Zasedba iz mesta vrtnic je z zmago nad tekmico iz Kidričevega naredila velik korak k obstanku v družbi najboljših. Po današnji tekmi je predzadnji ekipi v elitnem domačem nogometnem tekmovanju ušla na velikih osem točk, do konca državnega prvenstva pa so še štirje krogi.

Izbranci domačega trenerja Mirana Srebrniča so dolgo časa lomili "hrbtenico" svojih tekmecev, čeravno tekma ni bila vsebinsko bogata in je vsebovala malo konkretnih akcij. Goriški nogometaši so imeli v prvem polčasu rahlo pobudo in si priigrali nekaj več (pol)priložnosti, proti koncu prvega dela pa so tudi gostje ujeli "ritem" in nekajkrat iz nasprotnih napadov skušali ogroziti domačega vratarja Vasjo Simčiča, a sta mreži na obeh straneh ostali nedotaknjeni.

V drugem polčasu so gostitelji vendarle uveljavili svojo terensko premoč. V vodstvo jih je v 60. minuti popeljal Dejan Žigon, ki je uspešno izvedel prosti strel in z atraktivnim zadetkom - žoga se je od prečke odbila v gol - razveselil okoli 350 domačih privržencev, ki so se zbrali v novogoriškem Športnem parku.

Usodo štajerskih nogometašev je dvanajst minut kasneje dokončno zapečatil rezervist Boštjan Frelih, ki je na najboljši možni način zaključil lepo podajo Welleja Ndiaya z desne strani in z natančnim strelom z glavo še v drugo premagal gostujočega vratarja Tomaža Murka za končnih 2:0.

Gorica bo v prihodnjem krogu gostovala pri Luki Koper, Aluminij pa bo na domačem igrišču gostil zadnjeuvrščeno Muro 05, ki po sobotni zmagi nad Celjem za zasedbo iz Kidričevega zaostaja zgolj dve točki. Obe tekmi 33. kroga bosta v torek, 14. maja.