14 okuženih

Številne okužbe pri Genoi. Bo Zajc sploh na voljo Keku?

Miha Zajc Genoa | Pri Genoi Mihe Zajca so potrdili 14 okužb z novim koronavirusom. | Foto Guliver/Getty Images

Pri Genoi Mihe Zajca so potrdili 14 okužb z novim koronavirusom.

Pri italijanskem nogometnem prvoligašu Genoi, katere član je tudi slovenski reprezentant Miha Zajc, so danes sporočili, da imajo po tekmi serie A z Napolijem (0:6) v ekipi kar 14 okuženih nogometašev z novim koronavirusom. Za zdaj so javno potrdili le dva primera, tako da ni znano, ali bo Zajc sploh na voljo selektorju Matjažu Keku za bližnje teme.

Matjaž Kek
Sportal Kek odprl vrata "Avstrijcu" in nekdanjemu zmaju

Pri Genoi so za zdaj po nedeljskem visokem porazu proti Napoliju poimensko izpostavili le pozitivna testa vratarja Mattia Perina in vezista Lasseja Schöna; med skupaj 14 pozitivnimi naj bi bilo od osem do deset igralcev, ostali so člani klubskega osebja.

Zato je športni direktor Daniele Faggiano, kot še poročata Sportitalia in Gazzetta dello Sport, že zaprosil vodstvo serie A za preložitev tekme proti Torinu, ki bi morala biti na sporedu konec tedna.

"Šele zdaj razumem, zakaj smo se v drugem polčasu proti Napoliju enostavno sesedli (prvi polčas se je končal z 1:0 za Napoli, v drugem je Genoa prejela pet zadetkov, op. STA). Bomo videli, upam, da bomo prestavili tekmo. Trenirati namreč ne moremo," je dejal Faggiano za Il Secolo XIX.

Za zdaj še ni znano, ali je med okuženimi z virusom sars-cov-2 tudi Zajc, ki je član slovenske reprezentance.

Selektor Kek ga je umestil med igralce, na katere bo računal na prijateljski tekmi s San Marinom ter tekmah lige narodov na Kosovem in v Moldaviji.