Ligue 1 Lionel Messi Lionel Messi PSG francosko prvenstvo

FRANCOSKO PRVENSTVO, 4. KROG

Messi debitiral za PSG, junak večera pa Mbappe!

Lionel Messi PSG | Lionel Messi je 29. avgusta 2021 v Reimsu debitiral za PSG. | Foto Reuters

Lionel Messi je 29. avgusta 2021 v Reimsu debitiral za PSG.

Argentinski nogometni superzvezdnik Lionel Messi je 19 dni po podpisu pogodbe debitiral v dresu PSG. Na gostovanju v Reimsu je vstopil v igro v 66. minuti, ko je zamenjal Neymarja. Parižani so takrat že vodili z 2:0, oba zadetka za zvezdniško zasedbo iz francoske prestolnice pa je dosegel Kylian Mbappe, ki ga španski mediji vztrajno selijo v madridski Real, a se poraja vprašanje, ali bo mladi francoski zvezdnik sploh zapustil Park princev.

Težko pričakovani debi Lionela Messija se je zgodil na stadionu Reims, kjer je PSG začel dvoboj z napadalnim trojcem Neymar – Di Maria – Mbappe. Vodilne Parižane je do še četrte zaporedne zmage v tej sezoni,  s katero so zadržali stoodstotni izkupiček, popeljal prav Kylian Mbappe. Napadalec, katerega v zadnjih dneh mnogi selijo v madridski Real, slednji pa je zanj pripravljen odšteti 180 milijonov evrov, je postal junak srečanja. Ko je po natančnem strelu z glavo v 63. minuti zadel za 2:0, je trener PSG Mauricio Pochettino ocenil, kako je nastopil primeren trenutek za debi Messija.

Kylian Mbappe je bil osrednji junak Parižanov na gostovanju v Reimsu. | Foto: Reuters Kylian Mbappe je bil osrednji junak Parižanov na gostovanju v Reimsu. Foto: Reuters

Donedavni as Barcelone je v dresu z igralno številko 30 odigral 24 minut. V prvem nastopu si ni priigral resnejše priložnosti za zadetek, od 20 podaj pa je imel le eno netočno. Zdaj sledi reprezentančni premor, nato pa se bo PSG v francoskem prvenstvu pomeril s Clermontom, nato pa še v uvodnem krogu lige prvakov s Club Brugge.

Messi zdaj odhaja na reprezentančno akcijo Argentino, po vrnitvi pa ga čakata tekmi PSG s Clermontom in Club Bruggejem. | Foto: Reuters Messi zdaj odhaja na reprezentančno akcijo Argentino, po vrnitvi pa ga čakata tekmi PSG s Clermontom in Club Bruggejem. Foto: Reuters