19. 3. 2023,
22.36

1 leto, 1 mesec

Thermometer Blue 0,01

Miha Blažič Angers Monaco Lens Kylian Mbappe Kylian Mbappe Lionel Messi Lionel Messi PSG Marseille Ligue 1 francosko prvenstvo

Nedelja, 19. 3. 2023, 22.36

francosko prvenstvo, 28. krog

Novo veliko razočaranje za PSG, Marseille znižal zaostanek

PSG Kylian Mbappe | PSG je četrtič v sezoni ostal praznih rok. | Foto Reuters

PSG je četrtič v sezoni ostal praznih rok.

Tik pred reprezentančnim premorom je vodilni PSG v 28. krogu francoskega prvenstva v nedeljo gostil peto ekipo Rennes in pred domačimi navijači klonil z 0:2. To je bil prvi poraz Parižanov na domači zelenici v ligue 1, odkar se je ekipi pridružil Lionel Messi, hkrati pa je PSG izgubil že sedmo tekmo v letu 2023 v vseh tekmovanjih. Spodrsljaj vodilne ekipe je izkoristil drugi Marseille, ki je po zmagi nad Reimsom (2:1) zaostanek za PSG-jem znižal na sedem točk.

Sobotni intervju z Miho Blažičem:

Miha Blažič
Sportal "Nogometaši imamo srečo, da lahko delamo in dobro živimo"

Nogometaši Marseilla so se z zmago z 2:1 v Reimsu približali vodilnemu PSG na sedem točk zaostanka. Potem ko so zaostajali z 0:1, jim je z dvema goloma preobrat zagotovil Alexis Sanchez. S tem so izkoristili spodrsljaj Parižanov, ki so doma z 0:2 klonili proti Rennesu.

Alexis Sanchez je Marseillu priboril tri točke. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Alexis Sanchez je Marseillu priboril tri točke. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

PSG je doživel še svoj četrti poraz v sezoni francoskega prvenstva. Parižani so ostali praznih rok proti Rennesu, po izpadu iz lige prvakov pa je prekipelo navijačem kluba, ki so Lionela Messija in soigralce na obračunu z Rennesom večkrat izžvižgali. Aktualni francoski prvak je v domačem prvenstvu prvič po 35 tekmah izgubil pred svojimi navijači. Pariško moštvo je na domačem stadionu v francoskem prvenstvu nazadnje izgubilo aprila 2021, ko ga je ugnal Lille. Na naslednjih 35 tekmah so Parižani dosegli 30 zmag in pet remijev.

A očitno je Rennes ekipa, ki francoskim prvakom z Messijem in Kylianom Mbappejem nikakor ne ustreza, saj je dobil tudi prvo tekmo na domačem stadionu Roazhon Park (1:0). Tokrat sta za zmagovalce zadela Karl Toko Ekambi (45.) in Chimuanya Ugochukwu (48.). Najlepšo priložnost za gostitelje, ki so doživeli četrti poraz v sezoni, je v 84. minuti po predložku Mbappeja zapravil Marco Verratti.

Angers Mihe Blažiča, ki je manjkal zaradi poškodbe, je v soboto z 0:3 klonil na gostovanju pri tretji ekipi lige Lensu. Ta je že v prvem polčasu tekmecu zabil dva zadetka, strelca sta bila Seko Fofana in Luis Openda. Slednji je na 3:0 povišal v 46. minuti, kar je bil tudi končni izid. Belgijec Openda je sedmi strelec lige s 14 goli.

Krog se je začel v petek z remijem (1:1) med Lyonom in Nantesom.